Türkiye 2016 yılına yepyeni bir iletişim kampanyası ile giriyor. Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) koordinasyonu ile ülke çapında ve küresel arenada hazırlanan “Türkiye Markası İletişim Kampanyası”, 25 Aralık 2015 tarihinde Çırağan Palace Kempinski’de kamuoyu ile paylaşıldı.

 Hatırlanacağı gibi daha önce “Türkiye Markası” çalışmaları kapsamında, Türk sanayisini yurt dışında üst düzeyde temsil etmek ve “Türk Malı” algısını yükseltmek amacıyla “TURKEY – Discover the Potential” logosu ve sloganı kamuoyuna duyurulmuştu. Yeni slogan ve logo, işadamlarından reklamcılara, tasarımcılardan sanatçılara ve akademisyenlere kadar yaklaşık 150 kişilik ekibin ortak görüş alışverişleri ile şekillenmiş, kreatif yüzünü ise Saffron Brand Consultant firması tamamlamıştı. Turkuaz, beyaz ve altın renginden oluşan logoda Anadolu medeniyetlerinin sembol, simge, kilim, mimari, el sanatları gibi alanlarda kullandığı 8 ayrı motife yer veren çalışma,  “TURKEY Discover the Potential” sloganı ile de dünyayı Türkiye’nin sahip olduğu potansiyeli keşfetmeye çağırıyor.

 OTİAD’ı Başkan Karataş ve Ünal temsil etti
  Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yanı sıra Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır ile Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal da katıldı.Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç, Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Eczacıbaşı Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, TTNET Bireysel İş Birimi Genel Müdürü ve Avea Genel Müdürü Erkan Akdemir ve Modacı Dilek Hanif, OTİAD’ı temsilen Başkan İlker Karataş ve Başkan Yardımcısı Hikmet Ünal  başta olmak üzere iş, sanat ve spor dünyasından da birçok isim toplantıda yer aldı. Toplantı konuşmaların ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)