İMA’dan ara eleman ihtiyacına çözüm

‘Moda Tasarımında Kalıp ve Ürün Geliştirme Programı’

OTİAD’ı ziyaret eden İMA heyeti, güz döneminde başlayacak olan “Moda Tasarımında Kalıp ve Ürün Geliştirme Programı” hakkında bilgi verdi.

İstanbul Moda Akademisi (İMA) Direktörü Seda Lafçı, Akademik Direktör Eda Dorman ve Pazarlama ve İletişim Yöneticisi Hesna Şahin; OTİAD Yönetim Kurulu ile bir araya gelerek “Moda Tasarımında Kalıp ve Ürün Geliştirme Programı” hakkında bilgi verdi. İMA sektörün ihtiyaç duyduğu uzmanlaşmış ara eleman ihtiyacını karşılamak üzere 2013 güz eğitim döneminde “Moda Tasarımında Kalıp ve Ürün Geliştirme Programı”nı açacağı bilgisini veren İMA heyeti, programın full time ve part time olacak şekilde planladıklarını söyledi. OTİAD Yönetim Kuruluna yapılan sunumda program hakkında şu ayrıntılar öne çıktı: “Full time program Meslek Lisesi mezunlarına ‘Burslu’ eğitim imkânı sunarak; onları son teknolojiyle donanmış eğitim ortamında ve uzman eğitmenler eşliğinde ileri seviye bir taşırım programıyla sektörde fark yaratma imkânı veriyor. Bu eğitim programı sayesinde tekstil ve hazır giyim sektörü, kalıp geliştirme ve uygulama alanında yenilikçi, teknolojiyi bilen, sonuç odaklı ve 3D çalışma sistemine entegre olmuş ara elemana ulaşacak.”

Dört dörtlük eleman yetiştirilecek
Programın önemine vurgu yapan İMA heyeti programa katılan mezunların, “Kalıp ve uygulama alanında uzmanlaşmış, araştırma metoduyla yetişmiş, komplike düşünebilen, gündemi takip eden ve güncel trendler hakkında yorum yapabilen, uluslararası vizyona sahip, bütçe saptamalarına hakim, 3D çalışma sistemini benimsemiş ve fast Fashion Cycles konusunda deneyim kazanmış kişiler olarak sektöre kazandırılacaktır” denildi.
Sektörden dileyen firmaların, kendi bünyesinde iş imkanı sağlamak üzere bu eğitime sponsor olarak bir öğrenci okutabileceği veya yüzde 50 oranında destek olabileceği kaydedildi.
OTİAD Yönetimi, konuyu tekrar görüşmek üzere önümüzdeki günlerde “Eğitim Komitesi” olarak İMA ile bir araya gelerek konuyu netleştireceklerini ifade etti.

0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)