Türkiye’de abiye, gelinlik ve damatlık modasının kalbi niteliğindeki Fashionist Abiye, Gelinlik ve Damatlık Fuarı, İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Ssalonlarında başladı. OTİAD Yönetim Kurulu Başkanı Karataş: “Ekonomik ve siyasi krizlerle mevcut pazarlarda yaşanan çeşitli sıkıntılara rağmen, bu sene önemli atılımlar bekliyoruz” dedi.

 Türkiye'de abiye, gelinlik ve damatlık modasının kalbi niteliğindeki Fashionist Abiye, Gelinlik ve Damatlık Fuarı, İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar salonlarında başladı OTİAD Yönetim Kurulu Başkanı Karataş: “Ekonomik ve siyasi krizlerle mevcut pazarlarda yaşanan çeşitli sıkıntılara rağmen, bu sene önemli atılımlar bekliyoruz” açıklamasında bulundu.  Abiye, gelinlik ve damatlık modasının kalbi niteliğindeki Fashionist Abiye, Gelinlik ve Damatlık Fuarı, İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar salonlarında başladı. Fuar 16 Ocak'a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak. Üç kıta arasında 300 milyon dolarlık iş hacmi oluşturmayı hedefleyen ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen tekstil ve konfeksiyon sektörünün önemli fuarlarından Fashionist başladı. Patika Fuar AŞ ve Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD) iş birliğiyle düzenlenen Fashionist düzenlenen açılış töreniyle kapılarını açtı. Törende konuşan Patika Fuar AŞ Genel Müdürü Didem Cılga, “Bu yıl farklı bir heyecanla fuarımızı açıyoruz. Henüz 3. yılında olmasına rağmen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından ‘Uluslararası Fuar’ kategorisine girmeye hak kazanan ‘Fashionist Abiye Gelinlik ve Damatlık Fuarı’nın başarısı, ülkemiz adına bizleri de gururlandırarak büyüyor” ifadelerini kullandı. Yaklaşık bir yıldır yapılan saha çalışmaları sonucunda dünyanın farklı bölgelerinden pek çok satın almacıya ulaşmayı başardıklarını ve Fashionist'e bu yıl Türkiye'nin en büyük alım heyetini getirdiklerini belirten Patika Fuar A.Ş. Genel Müdürü Didem Cılga moda tutkunlarını fuara davet etti.

 2016 İlkbahar/Yaz Koleksiyonları Sergileniyor
 OTİAD Yönetim Kurulu Başkanı İlker Karataş ise bu sene uluslararası kimliği Fashionist'in yeni tanışmalar ve yeni bağlantılar ile bir süredir durgunluk yaşayan tekstil ve hazır giyim sektörünü hareketlendireceğini umduklarını söyledi. Karataş, “Fuar toplam 300 milyon dolarlık iş hacmi hedefliyor. Yeni pazarlara yönelik çalışmalar ve tekstille ilgili paydaşlarımızın desteği ile fuarı ziyaret etmesi beklenen yabancı alıcılar firmalarımıza yeni iş fırsatları sunmayı amaçlamaktadır” bilgisini verdi. Abiye, gelinlik ve damatlık konusunda İstanbul'un fuar açığını kapatan Fashionist'te bu sene 120 marka ve 15 tasarımcının 2016 İlkbahar/Yaz koleksiyonlarını ilk kez sergileyeceğini aktaran Karataş, “Muhteşem defileler ve özel sunumlar misafirlerimize tam bir moda şöleni yaşatacak” dedi.

 1000 Kişilik Alım Heyeti
 OTİAD Fashionist Fuarı İcra Komitesi Başkanı İnanç Ulu da bundan önceki iki fuarda 250 katılımcı marka firma ve 40 bine yakın ziyaretçiyle Türkiye ekonomisine 500 milyon dolarlık çok büyük bir ticari hacim ve katma değer sağladıklarına dikkati çekti. Ulu, “Geçmiş yıllarda kendi bütçemiz ve imkânlarımızla potansiyel pazarlardan davet edip ağırladığımız 300’den fazla profesyonel alıcının yanı sıra bu yıl; Ekonomi Bakanlığı Devlet Yardımları Kapsamında; özellikle İHKİB ve İTHİB Yönetim Kurullarının çok büyük maddi destekleri ile bu yılki fuarımıza; potansiyel ve hedef pazarlar dikkate alınarak belirlenmiş 700 kişilik alım heyeti programını organize ediyor olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Fuar açılışına İHKİB Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Tanrıverdi, İTO Yönetim Kurulu Üyesi Servet SAMSAMA, İSO Yönetim Kurulu Üyesi Ali Ulvi Orhan, LASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Giyasettin Eyyüpkoca, BATİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erten, MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gecü, İTO Hazır Giyim ve Konfeksiyon Meslek Komitesi Bakanı ve Meclis Üyesi Şenol Aras, ASKON Yönetim Kurulu Üyesi Nesim Ayyıldız ve çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.

 Defileler Büyüledi
 Açılış töreninin ardından Rengin markası açılış defilesini yaptı. Alchera, İmporta Fabrics By Serap Koç ve Sagaza Madrid defileleri gerçekleşti. Uluslararası moda devlerinin defilelerinde yer alan ünlü mankenlerin katıldığı defilelere ilgi büyüktü. Bugün ise Favore, Osmanlı Moda-Moda Turka ve Tasarımcı Banu Güven defileleri Fashionist'te ziyaretçilerle buluşacak. Ünlü Tasarımcı Tuvana Büyükçınar'ın Tuvanam markası ise fuarın son günü olan 16 Ocak Cumartesi saat 17: 00'de Fashionist'in kapanış gala defilesini yapacak.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)