Tasarımları ile dikkat çeken Tuvana Büyükçınar, yeni yılın ilk defilesini Abiye, Gelinlik ve Damatlık Fuarı Fashionist’16 kapsamında gerçekleştirdi. Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD) ve Patika Fuar A.Ş. iş birliği ile bu yıl üçüncüsü gerçekleşen Abiye, Gelinlik ve Damatlık Fuarı Fashionist, son gününde ünlü tasarımcı Tuvana Büyükçınar “A Midsummer Night’s Dream” koleksiyonu ile İlkbahar-Yaz abiye trendlerini belirledi.

 Fashionist’16 kapsamında ünlü tasarımcı Tuvana Büyükçınar fuara özel hazırladığı koleksiyonunu 16 Ocak 2016 tarihinde gerçekleştirdiği; Çağla Şikel ve Didem Soydan’ın da baş manken olduğu kapanış defilesinde moda tutkunlarıyla paylaştı. Tuvana Büyükçınar, “A Midsummer Night’s Dream” isimli 2016 İlkbahar-Yaz abiye trendlerini belirleyecek yeni yılın ilk büyük defilesine özel hazırladığı ve yoğun el işçiliği ile göz dolduracak koleksiyonunu moda tutkunlarının beğenisine sundu.

 Parıltılı ve ihtişamlı bir yolculuk
 ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası’’ konseptiyle oluşturulan ve 25 özel parçadan oluşan “A Midsummer Night’s Dream”koleksiyonun ana teması ise; Krem, şampanya, inci tonları ile başlayıp, pudra, sedef, fildişi ve mercan tonları oluşturdu. Ağırlıklı olarak payet, inci işleme gibi değişik formlarda üretilen kumaşlar her zamanki Tuvana Büyükçınar dokunuşları ve özel el işçiliği ile bambaşka bir boyut kazandı. İzleyenleri parıltılı ve ihtişamlı bir dünyada yolculuğa çıkaran Fashionist’16 Tuvana Büyükçınar kapanış defilesi, A46 organizasyonunun özel teknik detayları ile de izleyenleri hayran bırakarak cemiyet hayatı ve ünlü isimler tarafından ilgi ile takip edildi.

 Ünlüler akın etti
 2016 yazında Tuvanam kadını rob elbiseler ve vücudu saran kesimler ile ön plana çıktı. Üç boyutlu kumaşlar ile haute couture’ün simgesi haline gelen Büyükçınar, romantizm etkisi altındaki kadını yeniden betimleyip izleyenleri büyülü bir yolculuğa çıkardı.

 Defileye; Demet Sabancı, Aslı Ekşioğlu, Sinem Kobal, Ebru Akel, Birce Atalay, Helin Avşar, Burcu Esmersoy, Şeyma Subaşı, Gonca Vuslateri ve eşi, Ayşe Kucuroğlu, Burcu Kara, Ayşe Özyılmazel, Emre Kızılırmak, İpek Varol, Aylin Şaka ve kızı, Zeynep Üstünel ve kızı, Bilge Öztürk ve kardeşi gibi cemiyet hayatının ünlü simaları katılım sağladı.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)