OTİAD, Kariyer Eğitim Kurumları’nın yeni açılan Nişantaşı Şubesi’ni ziyaret etti.

OTİAD Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kutbettin Ayyıldız, Başkan Yardımcısı Hikmet Ünal ve Genel Sekreter Sami Kurt Kariyer Eğitim Kurumları’nın yeni açılan Nişantaşı Şubesini ziyaret etti. Ziyarette, belirlenen öncelikli alanlar kapsamında iki kurum işbirliğiyle geliştirilecek projeler ele alındı. OTİAD Heyetini Kariyer Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyeleri Güler Selamet ve Fatih Aktel ile Genel Müdür Serkan Selamet karşıladı. OTİAD ile Kariyer Eğitim Kurumları arasındaki “kalifiye eleman” alanındaki iki kurum işbirliğiyle geliştirilecek projeler ele alındı. Öncelikli alanların yanı sıra Kariyer Eğitim Kurumları’nın moda eğitimine katkısı, kalifiye eleman yetiştirmeye yönelik çalışmalar, iki kurum arasındaki işbirliğinin geliştirilmesine katkısı gibi konular görüşüldü.

Kariyer’in Osmanbey’e gelmesi önemli
Toplantının açılışında konuşan OTİAD Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kutbettin Ayyıldız, Kariyer Eğitim Kurumları’nın modanın merkezi Osmanbey’e gelmiş olmasının önemine vurgu yaptı ve şunları söyledi: “Sektörün en önemli eğitim kurumlarından biri olan Kariyer’in modanın merkezi olan Osmanbey’e gelmesini önemli bir gelişme olarak değerlendiriyoruz. Umarım derneğimizle birlikte sektörün ihtiyaçlarına cevap olabilecek projelerde işbirliğine giderek, iki kurumun faydasına olacak birlikteliği gerçekleştireceğimizi ümit ediyorum. Bunun için iki kurumun da sektörün menfaatlerine olacak her türlü işbirliğine gideceğine inanıyorum.”
Başkan Yardımcısı Hikmet Ünal da konuşmasında, dünya standartlarına uygun eğitim veren Kariyer Eğitim Kurumları ile işbirliği için projeler geliştirilebileceğini söyledi ve bunun için en kısa zamanda her iki kurumun yetkililerinin bir araya gelerek bu konuda neler yapabileceğini konuşmalarının sektörün faydasına olacağını söyledi.

Hem teorik hem de uygulama fırsatı
Genel Koordinatör Selamet, Kariyer Eğitim Kurumları’nda görev yapan eğitmenlerin sektörel ve akademik tecrübeye sahip yerli ve yabancı uzmanlardan oluştuğunu belirtti. Selamet, “Biz öğrencilerimize hem teorik hem de uygulamaya yönelik eğitimler veriyoruz. Üniversitelerin ilgili alanlarından mezun öğrenciler bile bize geliyor ve eğitimlere katıldıktan sonra eksiklerini tamamlama fırsatı buluyorlar. Zaman zaman alanlarıyla ilgili sektör gezileri düzenliyoruz ve burada öğrenciler derslerde öğrendiği bilgileri profesyonel bir ortamda uygulama imkânına sahip oluyorlar” bilgisini verdi.
Kariyer Eğitim Kurumları kurslarına katılan öğrenciler mezuniyet projeleriyle kendi alanlarında tanınmış isimlere çalışmalarını sunma fırsatı buluyorlar. Özellikle moda tasarım öğrencileri kurs sonunda kendi hazırladıkları kreasyonlar ile henüz mezun olmadan görücüye çıkıyorlar. Kendi tasarladıkları kıyafetler ünlü mankenler tarafından sergileniyor. Hatta bazı öğrencilerin tasarımını yaptığı elbiseler henüz defile gerçekleşmeden ünlü isimler tarafından satın alınıyor. Tüm bunlar öğrencilere profesyonel hayata adım atma imkânı sunuyor.

Kariyer Eğitim Kurumları
Kariye Eğitim Kurumları, 24 yılı aşkın süredir Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak moda ve kozmetik sektörlerine ilişiklin 12 farklı branşta 35 binden fazla sertifikalı profesyonel yetiştirmiş, eğitim sektöründe “Moda Tasarımı” kavramını başlatan ilk özel eğitim kurumu olmuştur. Yeni açılan Nişantaşı Şubesiyle şube sayısını beşe çıkaran kurum, 2015 yılında açacağı Londra Şubesi ile yurtdışında da moda ve kozmetik eğitimleri ile büyümesini sürdürecek.

0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)