İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, OTİAD Geleneksel “Günaydın Osmanbey” kahvaltısında OTİAD üyeleriyle Pangaltı Ramada Otel’de bir araya geldi. Osmanbeyli işadamlarının sorularını yanıtlayan Başkan Topbaş, önümüzdeki dönemde yapacaklarını anlattı ve Osmanbey’in sektördeki başarısına vurgu yaptı. Topbaş, yaklaşık 300 kişinin katıldığı kahvaltıda üç saat boyunca OTİAD yönetim Kurulu üyeleri ve sektör temsilcileriyle birlikte oldu, yapacaklarını anlattı.

Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD), 8 Ocak Çarşamba sabahı Pangaltı Ramada Otel’de düzenlediği “Günaydın Osmanbey’’ kahvaltısı ile üyelerini ve İBB Başkanı Kadir Topbaş’ı bir araya getirdi. Başkan Topbaş İstanbul’un dünyanın en önemli kentlerinden biri olduğunu söyledi ve belediyecilikte dünyanın örnek aldığı bir şehir olma yolunda olduğunu ifade etti.

İlk defa bir İBB Başkanı Osmanbey’e geliyor
OTİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ulvi Orhan yaptığı konuşmada, OTİAD ve Osmanbey’in icraatlarından bahsetti. OTİAD’ın 1999 yılında kuruluşundan bu yana ilk defa bir Büyükşehir Belediye Başkanını ağırladığını hatırlatarak, “Sayın Başkanı böyle samimi ve içtenlikli bir Osmanbey sohbet toplantımızda aramızda konuk etme mutluluğunu yaşıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanım Sayın Kadir Topbaş, bu vesileyle aramıza, OTİAD’a ve Osmanbey’e hoş geldiniz şeref verdiniz bizi onurlandırdınız” dedi. Sektörel değerlendirmelere girmeden OTİAD ve Osmanbey hakkında özet bilgiler veren ve bölgeyi tanıtan Başkan Orhan, OTİAD’ın kuruluş tarihi çok eski olmamasına rağmen, Sorumlu olduğu bölgesinin çevre düzenlemeleri ile müşterilerin can ve mal güvenliğine yönelik ortaya koyduğu çalışmalarla Osmanbey’in modern ve çağdaş bir alışveriş merkezi haline gelmesinde çok büyük katkıları olduğunu söyledi. Başkan Orhan, “Türkiye’nin ve İstanbul’un en prestijli alışveriş merkezlerinden biri olan Osmanbey Piyasası 40 yılı aşan geçmişi ile köklü ve gelişen yapısıyla hazır giyim ve moda en önemli üssü olma özelliğini gururla taşımaktadır. Bugün olduğu gibi gelecekte de Ulusal ve Uluslararası Moda Endüstrisinde kazanmış olduğu ‘Marka’ olma özelliğini gururla taşımaya devam edecektir” sözleriyle noktaladı.

Topbaş: Dünya çok hızla gelişiyor
Daha sonra kürsüye çıkan “Günaydın Osmanbey”in konuğu İBB Başkanı Kadir Topbaş, “Gecikmiş de olsa sabah kahvaltısında buluşmaktan duyduğum memnuniyeti özellikle belirtmek istiyorum” diye başladı. Osmanbey’in tekstil sektöründe bir marka olduğunu vurgulayan Başkan Topbaş, “Dünya çok hızla gelişen değişim ve dönüşüm içerisinde. Bunu iş hayatınızda da yaşıyorsunuz. Bu hızı takip edenler hem kendiişlerinde hem de ülke menfaatlerinde mesafe alabiliyorlar” dedi. Dünyadaki gelişmeleri ve paralelinde Türkiye’deki değişimi örneklerle açıklayan Başkan Topbaş, dünyadaki insanların kaderinin birbirine bağlı olduğunu söyledi: “Dünyanın her hangi bir yerinde kelebek kanat çırpsa Amerika’da fırtınalar kopuyor. Bu kadar bir etkileşim var. Böyle bir dünyada yaşamaktayız. Bireysel değil bütüncül bir anlayışta her kesin üstüne düşeni yapması gereken bir dünya. Gemisini kurtaran kaptan anlayışı değil, çünkü hepimiz ayın gemideyiz. Bu mantıkta hareket etmeliyiz. Dünyanın birçok ülkesinde katıldığım toplantılarda Türkiye’nin başarısında bahsedilmekte ve bunun nasıl başarıldığı sorulmakta.”

İstanbul’daki değişimi anlattı
Dünyanın önemli kentlerindeki gelişmelerden söz eden, örnekler veren ve bu gelişmeleri çok hızlı bir şekilde İstanbul’da uyguladıklarını ifade eden Topbaş, İstanbul’un dünya kenti olma yolunda hızla ilerlediğini örneklerle açıkladı.
Topbaş, çevre alanındaki çalışmalarına ilişkin de çarpıcı rakamlar verdi. Su havzalarında yaptıkları kamulaştırmanın 23 milyon metrekareye ulaştığını ve çevreyi koruma amaçlı bu çalışma için yaklaşık 1 milyar dolar harcadıklarını açıkladı. Topbaş, “En büyük yatırımı çevreye ve ulaşıma yapacağız. Yeni yeşil alanlar ve parklarla şehri donatacağız” dedi. Konuşmasında İstanbul’un vizyon projelerinden de söz eden Topbaş, “İstanbul’daki gelişmeler dur durak bilmiyor, Kanal İstanbul, İki yakaya iki şehir, 3. havalimanı, 3. Köprü, Avrasya Tüp geçidi, Şehir hastaneleri, Demokrasi ve Özgürlük Adası, Haliç Metro Köprüsü ve Marmaray, say say bitmiyor, İstanbul dünyanın merkezi olma yolunda hızla ilerliyor” dedi. Topbaş konuşmasında turizm yatırımlarına ilişkin bilgiler de verdi. 2004’te turist sayısının 3.5 milyon olduğunu hatırlatan Topbaş, 2013 yılında İstanbul’un yıllık turist sayısının 10 milyonu aştığına dikkat çekti. Konuşmasında Osmanbey’deki metro çıkışlarındaki hoş olmayan görüntünün de en kısa zamanda giderileceğini sözlerine ekledi.

Fashionist’e tam destek
Konuşmasını bitirdikten sonra Osmanbeyli işadamlarının sorularını da tek tek yanıtlayan Başkan Topbaş, OTİAD Fuar Komitesi Başkanı İlker Karataş’ın Fashionist Abiye Gelinlik ve Damatlık Fuarı’nın tanıtımı için destek istemesini ise memnuniyetle karşılayarak, 20-22 Kasım 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek fuarın tanıtımı için, üstgeçit ve köprülerin üstlerini kullandırabileceklerini ifade etti.
Daha sonra OTİAD Yönetim Kuruluyla ile lobiye inen Başkan Topbaş, OTİAD üyeleriyle kahve içti, sohbet etti.

0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)