2016 yılı Mali Destek Programları kapsamında 3 adet Mali Destek Programı için teklif çağrısı yayımlayan İstanbul Kalkınma Ajansı, bu kapsamda Girişimcilik Mali Destek Programı tanıtımı için 22 Ocak 2016 günü İstanbul Ticaret Odası’nda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

 Kâr amacı gütmeyen kurumların başvuru yapabilecekleri Girişimcilik Mali Destek Programı’yla ilgili sunumu, İstanbul Kalkınma Ajansı Program Yönetim Birim Başkanı Süleyman Bayezit gerçekleştirdi. Bayezit, İstanbul’da girişimcilik kültürünün geliştirilmesi, yenilikçi ve yaratıcı girişimciliğin yaygınlaştırılması ve girişimcilik ekosisteminin güçlendirilmesi ile İstanbul’un küresel rekabet gücünün artırılarak ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmayı amaçladıklarını söyledi. Söz konusu programa başvuru yapabilecek kamu kurumları, yerel yönetimler, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve kâr amacı gütmeyen kuruluşların, program hedefi, öncelikleri, başvuru süreci ile ilgili olarak bilgiler veren Süleyman Bayezit, istenilen format ve kalitede proje hazırlamalarının sağlanmasına yönelik olarak da katılımcıların sorularını cevaplandırdı.

 Birçok kurum ve kuruluştan temsilcinin hazır bulunduğu bilgilendirme toplantısında OTİAD’ı Genel Sekreter Sami Kurt temsil etti.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)