2005 yılından bu yana Türk tekstil sektörünüe yetenekli gençleri kazandırmak ve özgün tasarımlara teşvik etmek amacıyla düzenlenen 9. Kumaş Tasarım Yarışması’nın finali Four Seasons Hotel Bosphorus’ da gerçekleşti.

  Moda tasarımcıları Mehtap Elaidi, Gamze Saraçoğlu, Gül Ağış, Atıl Kutoğlu, Siren Ertan, şarkıcı Hande Yener, Ressam Ahmet Güneştekin, gazetece Balçiçek İlter, TV yapımcısı Melda Yücel ile yerli ve yabancı basın mensupları, akademisyenler ve İTHİB üyelerinden oluşan jürinin değerlendirmeleri sonucu “Kaosun Estetiği” tasarımıyla Gökçe Özkulak 1. olarak yurt dışında 1 yıl moda eğitimi ve 20 bin Türk lirası para ödülüne hak kazandı.

  “Çizgi” tasarımıyla Uğur Özmiş 2., “Vitray” tasarımıyla Seher Süleymanoğlu 3. oldu.Dereceye giren ilk üç finalist, dünyanın en saygın ve kapsamlı kumaş ve moda fuarı Paris Premiere Vision’u ziyaret ve yurt içinde 6 ay dil eğitimi ile ödüllendirildi. Ayrıca ikincilik ödülü 10 bin TL., üçüncülük ödülü 5 bin TL.’nin de sahibi oldular.

  Finale kalan 10 yarışmacının üretilen 6’şar kumaş tasarımı Hakan Akkaya imzalı özel bir defileyle sunulduğu gecede, Çağla Şikel ve Özge Ulusoy aynı podyumu paylaştı.


  OTİAD’ı Başkan Karataş temsil etti

  İTHİB Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gülle’nin ev sahipliği yaptığı geceye, Derneğimiz OTİAD’ı temsilen Başkan İlker Karataş, Yönetim Kurulu Üyesi Hikmet Ünal ve Genel Sekreter Sami Kurt katıldı. Ayrıca 9. Kumaş Yarışması anısına İTHİB tarafından her bir jüri üyesi ve sponsor marka adına Beykoz’daki İTHİB Hatıra Ormanına 100’ er adet ağaç dikildi.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)