Ev tekstili sektörü “Ekonomi” başlığında bir araya geldi

  Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD)’nin düzenlediği sohbet toplantısı, ev tekstili sektörünün ileri gelenlerini bir araya getirdi. Dünya ve Türkiye ekonomisinin dünü, bugünü ve yarınını mercek altına alan etkinlik, 27 Aralık Cumartesi günü Wyndham Grand İstanbul Levent Hotel’de, Akademisyen ve Ekonomist Prof. Dr. Emre Alkin’in sunumuyla gerçekleşti.

  Türk Ev Tekstili Sektörünün çatı kuruluşu Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği,  27 Aralık Cumartesi günü Wyndham Grand İstanbul Levent Hotel’de düzenlenen ve dünya ve Türkiye ekonomisinin mercek altına alındığı sohbet toplantısında tüm sektörü bir araya getirdi. Türkiye’nin önde gelen ekonomistlerinden Prof. Dr. Emre Alkin’in konuşmacı olarak yer aldığı etkinlikte, tüm ekonomik gelişmeler, 2014 yılı değerlendirmeleri ve 2015 yılı öngörüleri masaya yatırıldı. Yoğun ilgi gösterilen organizasyona, yüzün üzerinde TETSİAD üyesi firma temsilcisi ve sektörün önde gelen kuruluş ve isimleri katıldı. Etkinlikte OTİAD’ı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Oktay Demir temsil etti.

   “Tünelin ucunda ışık yok, tren geliyor”

  TETSİAD’ın “Ekonomik Bakış” toplantısında Türk ve dünya ekonomisi açısından ilgi çekici bir sunum gerçekleştiren Akademisyen-Ekonomist Prof. Dr. Emre Alkin, ekonomi alanında yapılan umut verici tahminlere rağmen, temkinli olunması konusunda katılımcıları uyardı.

  Alkin, son 10 yılda ekonomi alanında neler öğrendik sorusunun cevaplarını “malın değerini belirleyen artık arz değil talep”, “ciro önemli ama katma değer daha önemli”, “para ile ilgili paradigmaların vakti geldi, hatta geçti bile” şeklinde vererek, “şirketler mal ve hizmet değil çözüm üretmeli”tavsiyesinde bulundu.
0 CommentsYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)