Sn. MUSTAFA SARIGÜL

ŞİŞLİ BELEDİYE BAŞKANI

Sn. Başkanım,

 Malumlarınız olduğu üzere, şahsınızın üstün gayretleriyle Osmanbey sokakları Ticari olarak çok büyük önem taşıyan bölgemize yakışır bir şekilde Şişli Belediyemizce yeniden düzenlenmiştir.

 Ancak; Emlak vergilerinin I. Taksidinin ödenmesine yönelik 31.05.2012 tarihi yaklaştıkça; ödeme miktarını öğrenmek için şahsen veya internet ortamında Belediyemiz sistemine giren Osmanbey’li mülk sahibi işletmelerimiz Yol ve Kaldırım Düzenlenmesi ile ilgili iştirak paylarının yüksekliğini görünce çok şaşırdıklarını ifade ederek mağduriyetlerini Sayın Belediyemize iletmek üzere Derneğimize müracaat etmektedirler.

 Sayın Belediyemizin; bu konuyla ilgili yol ve kaldırım iştirak paylarını belirlemede geçerli bir oranlama ve hesaplamayı uygulamaya koyduğunuza inanılmakla birlikte; Dünya’da ve yakın çevre ülkelerde yaşanan siyasi, sosyal ve ekonomik konjonktürel olumsuz gelişmelerin Osmanbey ticari hayatını da ziyadesiyle etkilemesinden dolayı zor günler yaşayan Osmanbey’li işletmelerimiz için tahakkuk ettirilmiş Yol ve Kaldırım iştirak payları büyük ölçüde mağduriyetlerine neden olmuştur.

 Yukarda arzedilen bilgiler ışığında her zaman yanımızda olduğuna inandığımız ve hissettiğimiz şahsınızın ve Sayın Belediye yetkililerinin Osmanbey’li işletmelerimize tahakkuk ettirilmiş Yol ve Kaldırım iştirak paylarının makul bir seviyeye çekilmesinde gereken hassasiyeti göstereceğine inanıyor, işlerinizde başarılar diliyoruz.  

                                                    Saygılarımla

Ali Ulvi Orhan

                                        Yönetim Kurulu Başkanı
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)