Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği’nde (OTİAD) ikinci kez başkan seçilen Ali Ulvi Orhan, “OTİAD bayrağını çok daha yukarıya taşımak için çalışacağız” dedi.

Osmanbey moda merkezinin ve Osmanbey’de faaliyet gösteren hazır giyim ve tekstil sektörünün çatı örgütü olan Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD), 7. olağan genel kurul toplantısında yeni yönetimini belirlerken, Ali Ulvi Orhan dernek başkanlığına ikinci gez getirildi. OTİAD Binasında gerçekleştirilen genel kurul, OTİAD üyesi firmaların yönetim kurulu başkanlarının ve üst düzey yöneticilerinin katılımıyla Osmanbey zirvesine dönüştü. Eski OTİAD Başkanlarından Hüseyin Tanciğer’in Divan Başkanlığı, Hikmet Ünal ve Demet Tanciğer Tatarhan’ın divan üyeliği yaptığı genel kurulda konuşan Ali Ulvi Orhan, yeni dönemde Osmanbey için daha çok çalışacaklarını söyledi. Özellikle OTİAD’a kaynak yaratma sorunlarının giderilmesi için çalışacaklarını ifade eden Orhan, her kesten derneğe daha çok katkı yapmalarını istedi. İki yıl içinde yönetim kurulu olarak icraatlarını kısaca dile getiren Başkan Orhan, OTİAD’ın daha güçlü bir dernek olması için herkesin elinden gelen gayreti göstermesine vurgu yaptı.
Orhan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bugüne kadar derneğimize emek harcayan başkan ve yönetim kurulu üyelerimizin taşıdığı OTİAD bayrağını çok daha yukarıya taşımak için çalıştık, önümüzdeki iki yıl da çalışmaya devam edeceğiz. Osmanbey ve sektörün öncelikli sorunlarını biliyoruz, derneğimizin geleceği için çalışmalarımızı daha güçlü bir şekilde sürdüreceğiz. Kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra sektörel kurumlarla da yakın diyalog içinde bulunmaya devam edeceğiz.”

Dernek çıkarları çıkarlarımızın önünde olmalı
Divan Başkanı Hüseyin Tanciğer teşekkür konuşmasında, OTİAD’ın sektörün en tanınmış, marka değeri en yüksek derneği olduğunu, bine yaklaşan üye sayısıyla modaya yön veren Türkiye markalarını bünyesinde barındırdığını vurguladı ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Dünyaya hizmet veren OTİAD üyeleri, binlerce kişiye istihdam sağlıyorlar. Türk tekstil ve hazır giyim pazarının büyük bir kısmına oluşturan Osmanbey gibi bir merkezde faaliyet gösteriyoruz. Bu kadar büyük bir temsil kabiliyetine sahip olmamıza rağmen gerçek gücümüzü kullanamıyoruz diye düşünüyorum. Derneğin yaptığı çalışmalara destek olmalı, bireysel menfaatlerimizi sektörün çıkarlarının önünde tutmamalıyız” dedi.
Yüksek katılımla gerçekleşen kurulda yönetim şu isimlerden oluştu:

Yönetim Krulu Asil Üye Listesi
Ali Ulvi Orhan (Orhan Giyim)
Selahittin Uçar (Sarateks)
Mehmet Kesim (Acar Tekstil-Lasiea)
M. Hikmet Ünal (Setre)
Vehbi Canpolat (Migiboy)
Tamer Pala (Junior Pala)
Nevzat Gümüş (Gümüşler Tekstil/Carina)
Demet Tanciğer Tatarhan (Bonadea)
Ö. Cüneyt Mutkan (Giovane Gentile)
Kutbettin Ayyıldız (Ayteks-Maximare)
İlker Karataş (Aryateks)
Bülent Bakan (Belpant)
Esin Arıcan (Esin Arıcan Haute Couture)
Tahir Duman (Etrucci)

Yönetim Kurulu Yedek Üye Listesi
1 – U. Murat Gültekin (Gussi)
2 – Mustafa Türk (Öncü)
3 – Mehmet Bağır (Mees0
4 – F. Oktay Demir (Favore))
5 – Tarık Muhan (Garderobe Paris)
6 – Fatih Nasıroğlu (Miarte)
7 – Kemal Kartal (Karteks)
8 – Öykü Yenidoğan (Paris Aksesuar)
9 – İnanç Ulu (Alchera)
10 – Süleyman Artık (Atikler)

Denetleme Kurulu Asil Üye Listesi
Volkan Atik (Avva)
Murat Sungurlu (Selis)
Şenol Aras (Womma)

Denetleme Kurulu Yedek Üye Listesi
Hulusi Gürsoy (Dilay Tekstil)
Ahmet Tunçman (Seçenek Bayan Giyim)
Ali Yenel (Yenel Tekstil)

0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)