İstanbul Ticaret Odası (İTO), 1-4 Şubat 2015 tarihleri arasında İran’ın başkenti Tahran’da Türk Hazır Giyim ve Konfeksiyon Fuarı düzenleyecek. OTİAD Konferans salonunda Osmanbeylilerle bir araya gelen İTO Fuarlar Birimi, fuar hakkında bilgi verdi.

   Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD), Laleli Sanayici ve İşadamları Derneği (LASİAD), Merter Sanayici ve İşadamları Derneği (MESİAD), Bayrampaşa Tekstilci ve Sanayici İş Adamları Derneği (BATİAD) ve Türkiye Triko Sanayicileri Derneği'nin (TRİSAD) iş birlikleriyle, İTO tarafından düzenlenecek organizasyonun tanıtım toplantısı, Osmanbey’den sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

   Tanıtım toplantısında konuşan OTİAD Başkanı İlker Karataş, yurt dışı pazarların geliştirilmesi, sektöre yeni pazar olanakları yaratılması ve ihracatın artırılmasının derneğin de öncelikli görevleri arasında bulunduğunu belirterek, bu amaç için en önemli araçlardan birisinin fuar organizasyonları olduğunu dile getirdi.

   OTİAD Fuar Komitesi Başkanı Hikmet Ünal da tanıtım öncesi İran pazarıyla ilgili bir sunm gerçekleştirdi. İran hakkında ayrıntılı bir sunum hazırlayan Ünal, pazarın Osmanbey için önemine vurgu yaptı. İran'ın, Suudi Arabistan'dan sonra bölgedeki en büyük güç olduğunu belirten Ünal, bu ülkeye yapılan ihracatın ise hak ettiği  düzeyde bulunmadığını vurguladı. Ünal, Osmanbey olarak son aylarda İran'a yapılan ihracatın arttığını hatırlattı. 

   Fuar hakkında

   İTO Fuarlar Koordinatörü Aysun Yılmaz, katılımcılara fuar hakkında bilgiler vererek, İran'da yaptıkları saha çalışmasını anlattı.Organizasyonun ‘Tehran International Exhibition Center’da yapılacağını belirten Yılmaz, fuarın yaklaşık 4-5 bin metrekarelik bir alanda yapılacağını, firmalara tahsis edilecek alanın ise 2 bin 376 metrekare olduğunu ifade etti.Yılmaz, firmalara 15 ve 15'in katı şeklinde yer tahsisi yapılacağını kaydederek, fuara 15 metrekarelik stantla katılım bedelinin 6 bin 750 avro olduğunu bildirdi.

   Fuarın, Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklendiğini vurgulayan Yılmaz, İTO olarak daha önceden ayarlanmış ikili görüşme organizasyonları da düzenleyeceklerini sözlerine ekledi.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)