OTİAD ve Patika Fuarcılık işbirliği ile 3. Kez kapılarını açmaya hazırlanan FASHIONİST Abiye Gelinlik ve Damatlık Fuarı hazırlık çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. 14-16 Ocak 2016 tarihlerinde gerçekleşecek olan Fuarın çalışmaları Ramada Otel’de bir araya gelen abiye firmalarıyla paylaşıldı.

 Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği’nin  (OTİAD) Patika Fuarcılık ile birlikte düzenlediği, 14-16 Ocak 2016 tarihleri arasında 3.’sü düzenlenecek olan FASHİONİST Abiye, Gelinlik ve Damatlık Fuarı katılımcıları ve katılma potansiyeli taşıyan firmalar kahvaltıda bir araya geldi. OTİAD Yönetim Kurulu Başkanı İlker Karataş, Patika Fuarcılık Genel Müdürü Didem Cılga, OTİAD Fuar Komitesi Başkanı İnanç Ulu’nun da hazır bulunduğu kahvaltıda fuar hazırlık çalışmaları hakkında bilgi verildi. OTİAD Başkanı İlker Karataş açılış konuşmasında fuarın önemine değindi ve Fashionist Fuarı’nın kısa sürede kat ettiği başarıya vurgu yaptı. Her sektörün olduğu gibi tekstil sektörünün de problemlerinin olduğunun altını çizen Karataş, “Abiye, gelinlik ve damatlık konusunda İstanbul’un büyük bir fuar açığını kapatan FASHIONİST, aynı zamanda hazır giyimin diğer kollarına da ilham veren öncü bir rol üstlendi. Yeni pazarlar, güçlü bağlantılar ve en önemlisi yepyeni deneyimler sayesinde bir hazır giyim üssü olan ülkemizin, moda ihraç eden küresel markalar çıkararak 2023 hedefine bir adım daha yaklaşacağına inanıyorum. FASHIONİST Fuarı bu hedefe ulaşmada ve yaşanan sıkıntıların aşılmasında önemli bir mihenk taşı olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirtmek istiyorum” dedi.

 700 kişilik alım heyeti geliyor
 Patika Fuarcılık Genel Müdürü Didem Cılga ise Fashionist Abiye, Gelinlik ve Damatlık Fuar’ı hakkında bilgi vererek fuar ile ilgili yapılan çalışmaları anlattı ve firmaların fuara verdiği desteği büyütmelerini istedi. Dünyanın dört bir yanında yaptıkları fuar tanıtım çalışmalarını anlattı.

Fashionist Abiye, Gelinlik ve Damatlık Fuarı’na abiye firmalarının daha da çok önem vermesi gerektiğine vurgu yapan OTİAD Fuar Komitesi Başkanı İnanç Ulu ise konuşmasında, önümüzdeki dönem yapılacak fuarın iyi geçmesinin her kesin faydasına olacağını ifade etti. İHKİB ile gerçekleştirilen işbirliği soncunda bu yıl 700 kişilik bir alım heyeti programladıklarını dile getiren Ulu, öncelikle yeni hedef pazarların fuarla buluşturulmasının önemine değindi.

 Fashinoist Fuar tanıtım kahvaltısı, katılımcılardan ve firmalardan gelen soruların cevaplanması ile son buldu.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)