Exquise Sonbahar/Kış 2018 koleksiyon defilesi, Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’un 11. sezonu kapsamında 29 Mart Perşembe günü gerçekleşti.

 Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul podyumunda ilk kez yer alan Exquise’in Urban Jungle isimli Sonbahar/Kış 2018 koleksiyonu, kadınların şehirli hayatlar yaşarken bireyselleşme çabasından yola çıkıyor ve bu süreçte tercih ettikleri renkleri, dokuları, kombinasyonları bir çeşitlilik olarak önümüze seriyor.

 Koleksiyonda yer alan parçaları, tüm sezonlarda olduğu gibi bu sezonda da bilinçli ya da içgüdüsel alternatif yollar arayan ve tempolu hayatın ritmini tutan kadınlara hitap ediyor. Müzik dinlemek, dans etmek, yeni lezzetler keşfetmek için dünyanın bir ucundan diğerine gitmeye üşenmeyen modern kadınlar için, entelektüel ve hayatla flört etmeyi seven stiller yaratıyor.

 Vintage siluetlerden zamansız kostümlere dönüşen Exquise Sonbahar/Kış 2018 koleksiyonunda ağırlıklı olarak faux fur yaka ve manşetler, yün paltolar, kalem etekler, şifon elbiseler ve dantel bluzlar yer alıyor. Cesaretini feminenliğinden alan koleksiyonun cool duruşunu şaşırtıcı detaylar tamamlıyor. İlk kez klasik takımların da yer almaya başladığı koleksiyonda ufak aksesuar değişiklikleriyle günden geceye geçen kombinasyonlar yaratmak mümkün.

 Işıltılı kumaşlarla hareketlenen tasarımlarda el işlemesi boncuklar, iri payetler, floral desenler, aristokrat pötikareler ve alışılmışın dışında bağlamlar dikkat çekiyor. İlk günden itibaren farklı kumaş dokularını bir arada kullanmayı seven Exquise’in renk blokları bu sezonda bordo ve pembe kardeşliğinin yanı sıra, yeni yeşilleri, toprak tonlarını ve vazgeçilmez kırmızıları kucaklıyor.

 2008 yılında girişimci Dilan Güme tarafından kurulan Exquise, Ebru Atılgan’ın tasarım direktörlüğünde anı yaşamayı ve zamanın ruhunu yakalamayı başaran şehirli kadınlar için koleksiyonlar sunuyor. Aynı zamandan OTİAD Yönetim Kurulu Üyesi olan Dilan Güme’yi yalnız bırakmayan OTİAD Yönetiminden Başkan İlker Karataş, Yönetim Kurulu Üyeleri Sarven Okçu, Lokman Özhan, İnanç Ulu ve OTİAD çalışanları hazır bulundu.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)