Bugüne kadar OTİAD’ın içinde bulunduğu her etkinlik ve girişimden desteğini esirgemeyen İHKİB ve İTHİB, 5-7 Aralık’ta gerçekleşecek Fashionist 2013 için de tam destek sözü geldi. İTKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi ve İTHİB Başkanı İsmail Gülle, “OTİAD’ın içinde bulunduğu fuar, özellikli ve başarılı bir fuar olacaktır. Maddi-manevi OTİAD’ın yanındayız” dedi.

Sektörel işbirliği ve dayanışma kanallarının geliştirilmesi amacıyla sektörün önde gelen isimlerini ziyaret eden OTİAD Başkanı Ali Ulvi Orhan ve Yönetim Kurulu Üyeleri; İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi ve İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Başkanı İsmail Gülle’yi, 9 Mayıs’ta makamında ayrı ayrı ziyaret etti. OTİAD, her iki birliğin Yönetim Kurulu üyeleri ile sektörünün sorunlarını konuştu ve çözüm önerileri üzerinde fikir alış verişinde bulundu. Birlik Başkanları Tanrıverdi, Gülle ve OTİAD Başkanı Orhan her zaman olduğu gibi gelecek dönemde de yakın işbirliği içinde olacaklarını vurguladılar. Başkan Tanrıverdi ve Gülle ziyaretten çok memnun olduklarını, sıkıntı ve önerilerini paylaşmanın kendileri için çok önemli olduğunu ifade etti. Sektörün içinde bulunduğu kritik geçiş sürecinde her zamankinden daha çok dayanışmaya ihtiyaç duyduklarını belirten Tanrıverdi ve Gülle, ziyaret için Başkan Orhan ve Yönetim Kurulu’na teşekkür etti.

Başkan Orhan: Fashionist Türkiye’nin fuarı

5-7 Aralık 2013’te OTİAD-Patika Fuarcılık işbirliği ile İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan FASHİONİST 2013-Fashion İstanbul Abiye, Gelinlik ve Damatlık Fuarı için destek isteyen Başkan Ali Ulvi Orhan, yapacakları fuarın Osmanbey’in değil Türkiye’nin fuarı olacağını söyledi. Ayrı ayrı gerçekleşen İHKİB ve İTHİB ziyaretinde her iki birliğin her zaman OTİAD’ın yanında yer aldığını, desteğini esirgemediğini bunun için teşekkürlerini ifade eden Orhan ‘sebebi ziyaretlerini’ açıkladı ve şunları söyledi: “Biz bu projeye güveniyoruz, inanıyoruz. Tamamına yakını satılmış bir fuara destek için bugün buradayız. Bu fuar, Türkiye’nin fuarı bunu belirtmekte fayda var. Onun için, OTİAD’ın, Osmanbey’in fuar demiyoruz. Bunun da bir sebebi var. Amacımız üç-beş sene sonra diğer segmentleri de içine alan bir fuar haline getirebilmek. Fuarı, Türkiye hazır giyim fuarına dönüştürmek istiyoruz. İnşallah sizden gelen destek ve imkanlarla bunu gerçekleştireceğiz. Onun için bu fuar Osmanbey’in değil İstanbul’un, Türkiye’nin fuarıdır. Her zaman OTİAD’ın yanında yer alan İHKİB ve İTHİB’in bu önemli etkinliğimizde de yanımızda olacağını biliyoruz, bunun için de çok teşekkür ediyoruz.”

Başkan Tanrıverdi: OTİAD’ın çabasını önemsiyoruz
Hikmet Tanrıverdi Başkanlığındaki İHKİB Yönetim Kurulu tarafından çok samimi ve sıcak bir şekilde karşılanan OTİAD heyeti; bugüne kadarki İHKİB ve OTİAD ilişkileri kısaca değerlendirildi. Sektörel ve bölgesel anlamda İHKİB’in her zaman maddi ve manevi OTİAD’ın yanında olduğu vurgulanan toplantıda, 2013 Fashionist Fuarı’na destek konusunda da İHKİB’in her zaman olumlu bir tavır sergilediği hatırlatıldı. Direk ve endirek olası desteklerin belirlenmesi ve uygulanması için her iki kurumun Genel Sekretaryasının bir çalışma yapması ve Yönetim Kurullarına getirmesini takiben olası destek ve teşviklerin yürürlüğe konmasının kararlaştırıldığı toplantıda Başkan Tanrıverdi, “OTİAD’ı her zaman kendi derneğimiz gibi gördük. İnşallah bundan sonra da devam edecek. Biz sizlerden güç aldık bugüne kadar. Bir dönem bizim de buradaki imkânlarımız kısıtlıydı, pek destek olamadık. Geldiğimiz noktada, önemli işler yaptığımız ortaya çıkıyor. Önemli projeler gerçekleştirdik. İstanbul moda dünyasının merkezi konumuna gelecek dediğimizde bunun gereğini de yapacağımızı biliyorduk. Öyle hedefler vardır ki, tek başına gösterilen çaba yetmeyebilir. İstanbul’un, moda ve hazır giyimin cazibe merkezi olması sektörün çabasıyla mümkündür. OTİAD bu çabayı en çok gösteren sivil toplum kuruluşlarımızın başında geliyor. Bugün geldiğimiz noktada Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ‘İstanbul Moda Merkezi olacak’ diyorsa, bu gösterdiğimiz çabaların boşa gitmediğini gösteriyor. Bununla birlikte hepimiz, bu vizyon çerçevesinde, önümüze koyduğumuz hedefler doğrultusunda çaba göstereceğeyiz. Sizler işte bu çabayı gösteren insanlarsınız yanınızda binlerce, insan çalıştırıyorsunuz uyum içinde. Sektörün geleceği için önemli projeler gerçekleştiriyorsunuz, çaba gösteriyorsunuz. Koordinasyon içinde, dayanışma ve paylaşma içinde, ortak hedeflere ilerlerken bizler de sizlerin yanında olacağız tabii ki” sözleriyle Fashionist’e destek sözü verdi.

Başkan Gülle: Başarılı işlerin her zaman yanındayız

OTİAD heyetine tam destek sözü vererek sözlerine başlayan Başkan Gülle, “OTİAD’ın başarılı bir fuar yapacağına inanıyoruz. Bu alanda bir boşluk var, bu boşluğu doldurmak için OTİAD’ın girişimini değerli buluyoruz. Elimizden ne geliyorsa, sonuna kadar maddi manevi OTİAD’ın yanında olacağız. Biz isteriz ki içinde bulunduğumuz işler iyi olsun, Onun için OTİAD Yönetim Kurulu’nda da yer alan yönetim kurulu üyemiz Tamer Pala ve Vehbi Canpolat’ın deneyimlerinden faydalanabilirsiniz. Çünkü bu arkadaşlarımız sürekli bu işlerle haşir neşir olan arkadaşlar. Bugüne kadar birçok başarı şansı olmayan fuar girişimi oldu, içinde olmadık; biz başarılı olacak işlerin yanında olmaya devam edeceğiz. Fashionist Fuarınızın da bu bağlamda başarılı olacağına inanıyoruz, onun için yanınızda olacağız, destekleyeceğiz” diye konuştu.
Sıradan projelerin kimseye fayda getirmeyeceğine vurgu yapan Başkan Gülle önümüzdeki dönem uluslararası bir tekstil fuarı hazırlıklarını bitirmek üzere olduklarının da müjdesini verdi ve yapacakları bu fuarın Premiere Vision ayarında, kalitesinede bir fuar olacağını açıkladı. Yapılan işlerin bir özelliği olması gerektiğini hatırlatan Gülle, “Sıradan işlerin dönemi bitti artık. OTİAD tecrübesi olan bir derneğimiz. Osmanbey firmaları belli bir vizyonu yakalamış, dünya ile rekabet edebilecek seviyeye gelmiş firmalar. Onun için sizlerin özellikli, derinliği olan bir fuar yapacağınıza inanıyorum” dedi.

0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)