OTİAD, Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki saldırıyı kınadı.

Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD) Yönetim Kurulu Adına yazılı bir açıklama yapan Başkan Ali Ulvi Orhan, Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki terör saldırısını kınadı.

OTİAD Başkanı Ali Ulvi Orhan yazılı bir açıklama yaparak Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki terör saldırısını kınadı. Türkiye’nin bölgesinde güçlenmesinin bazı çevreleri her zaman rahatsız ettiği belirtilen açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Türkiye geçmişte olduğu gibi bugün de, ekonomik, sosyal ve siyasal alanlarda lider ülke konumunda olmasının bazı güçler tarafından hazmedilemeyeceği ve dolayısıyla risklerin artacağı görülmektedir. Kan ve gözyaşının kanıksandığı, insanların yaşanılan her şeyi kader olarak görmeye başladığı Ortadoğu’da; yaşadığımız coğrafya halklar için bataklık haline getirilmiştir. Öyle görülüyor ki, Türkiye de bu bataklığa çekilmeye çalışılmaktadır. Bu saldırının amacına ulaşamayacağı, ulaşmaması gerektiği inanç ve temennisi ile bombalama olayını lanetliyor, hayatını kaybeden insanlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz.
Türkiye’nin barış ve huzur ortamında daha büyük başarılara imza atmasını istemeyenlere inat; daha büyük bir çaba göstererek hedefine ulaşacağından şüphemiz yoktur.
Bu güzel ülkede yaşayan her birey birlik ve beraberliğini bozmadan üzerine düşen görevi hakkıyla yerine getirmeye devam edecek, sağduyu ile bu olayların üstesinden gelecektir.”

0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)