Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Şeref Fayat ve beraberindeki heyet 24 Mart 2015 Salı günü, Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği’ni (OTİAD) ziyaret etti. 

 Ziyarette, OTİAD Başkanı İlker Karataş ve OTİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ile sektör hakkında fikir alışverişi yapıldı ve iki dernek arasındaki işbirliğinin ilerletilmesi hususunda görüşüldü. Yaklaşık bir saat süren toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan İlker Karataş TGSD heyetine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti; OTİAD ve Osmanbey hakkında bilgi verdi, dernek çalışmalarını anlattı. Başkan Karataş OTİAD’ın aktif bir dernek olarak, sektörün bütünlüğü sağlamasına önem verdiklerini vurguladı, “Biz OTİAD olarak ülkenin yararına olacak her hususta elimizde geleni yapmaya hazırız. Yeter ki bu fayda herkesimin yararına olsun, biz dernek olarak yapılan işin mutfağında da olmaya razıyız” diye konuştu.

 İşbirliğinin önemine vurgu yapıldı

 TGSD Başkanı Şeref Fayat Osmanbey’in Türkiye hazır giyim sektörü için önemli bir model olduğunu, dünyada geçerli bir sistem olan “fast fashion” modelini en iyi uygulayan moda merkezi belirlemesinde bulunarak, kendilerinin de Osmanbey’i örnek almaya çalıştıklarını belirterek Osmanbey’in önemine vurgu yaptı. TGSD’nin geçtiğimiz günlerde açıkladığı “Nitelikli Üretici Sertifika Programı” hakkında da bilgi veren Başkan Fayat, projenin Türkiye tekstiline büyük fayda sağlayacağına olan inancını dile getirdi.

 Sektörel derneklerin işbirliğinin önemine vurgu yapan iki başkan, bundan sonra sık sık bir araya gelerek, birlikte hareket ederek daha güçlü olunabileceğinin altı çizildi.

 Başkanı Şeref Fayat, Yönetim Kurulu Üyesi Tanzer Gözek, Genel Sekreter Burçin Özer ve Pazarlama Sorumlusu Fatih Uyar’dan Oluşan TGSD Heyetini; Başkan İlker Karataş, Yönetim Kurulu Üyeleri Hikmet Ünal, Esin Arıcan, Süleyman Artık, Kemal Kartal, İnanç Ulu, Ö. Cüneyt Mutkan, F. Oktay Demir, Genel Sekreter Sami Kurt karşıladı. Toplantı sonrası OTİAD Başkanı İlker Karataş, TGSD Başkanı Şeref Fayat’a seramik fincan takımı takdim etti.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)