OTİAD Kumaş Sektörü Komitemizin uzun süredir üzerinde çalıştığı bir konuda sona yaklaşılıyor.

 Osmanbey Bölgesi üretiminde çok büyük bir önem taşıyan Kumaşlarda yaşanan reklamasyon (ayıplı mal) sorununun, ticaretin tarafları arasında yarattığı problemlere çözüm bulmak amacıyla OTİAD Osmanbey Kumaş Sektörü Komitemizin Yurtiçi ve Yurtdışı Kumaş Üreticilerinin Osmanbey’li temsilcileri müştereken uzun süredir yürütülen çalışmalarda sona yaklaşılmıştır.

 Bu tür ayıplı malların ilgili taraflar arasında yarattığı sorunların adilane ve herkesi memnun eder bir şekilde çözülmesini teminen OTİAD organizatörlüğünde ve koordinasyonunda bir “Tahkim Heyeti” oluşturulması kararlaştırılmıştır.

 Sadece bu çerçevedeki “ayıplı mal” niteliğindeki kumaşların yarattığı sorunları kapsayacak ve tüm ilgili tarafların rızası ve başvurusuyla görev yapacak olan komitenin Bölgemizde yaşanan birçok probleme çözüm bulacağı tahmin edilmektedir.

 Konuya ilişkin Komitenin ve ilgililerin katılımıyla 29.03.2016 tarihinde yapılan toplantıda kapsamı ve kriterlerine ilişkin altyapının OTİAD Yönetim Kurulunca belirlenmesi ve üyelerimize duyurulmasını takiben önümüzdeki günlerde faaliyete geçmesi beklenmektedir.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)