OTİAD, İHKİB ve İMA işbirliğinde düzenlenen Trend Seminerleri devam ediyor. İMA’da gerçekleşen, OTİAD üyelerine yönelik seminerde 2017 – 2018 Sonbahar – Kış Trendleri aktarıldı. Seminerde temalar, lifestyle, kumaş, renkler, kadın ve erkek giyim alanlarına dair geniş bir perspektif sunuldu.

 OTİAD ile trend seminerleri devam ediyor. OTİAD’ın organize ettiği sonbahar-kış 2017-18 Trend Semineri İMA’da yapıldı. 2017-18 sonbahar-kış trend akımları dünyanın önde gelen trend ajansı Nelly Rodi’nin Türkiye Temsilcisi Ahu Barut tarafından gerçekleştirildi. İMA konferans salonunda 31 Mart 2016 Perşembe günü organize edilen seminere 60 kişi katıldı. Organizasyon, ağırlıklı olarak moda tasarımcıları, sektör yöneticileri ve sektör profesyonelleri tarafından takip edildi.

 Ekoseler Moda Olacak
 2017-18 sonbahar-kış trendlerinden bahseden Barut, önümüzdeki 2-3 yıl içersindeki mega renkleri hakkında da ayrıntılı bilgiler verdi. Dört temada kumaşları, desenleri ve renkleri anlatan Barut; kumaş trendlerinde yün ipek karışımlarının, jakarlar, ekoseler, geometrik şekillerin ön palanda olacağına vurgu yaptı. 2017-18 kışının ekosenin her çeşidini göreceğimiz bir yıl olacağının ipuçlarını veren Barut, yumuşatılmış denimler, buz beyazı kotların de öne çıkacağını söyledi.  Sezonunun renklerinde ise, yeni siyahlar, yeni maviler, mavinin tüm tonları, yeşiller unutulmaz renkler arasındaki yerini koruyor olacağını dile getirerek, ayrıca yeşilimsi griler, karışık yeşiller, oranjlar, kırmızılar da oldukça geniş zeminlerde kendine yer bulacağı öngörüsünde bulundu.

 Seminerin ikinci bölümünde söz alan Pantone Türkiye distribütörü Odak Kimya Satış Temsilcisi Anıl Gündem Güven; Pantone’nin “Renk Yönetimi”, “Yılın Rengi” ve “Trend Neye Göre Seçilir” konularında ayrıntılı bilgi verdi. Güven konuşmasında, Pantone renk dünyasını, ürünlerini ve tekstil sektörünün ihtiyacı olan materyaller hakkında da ayrıntılı sunumda bulundu.

 Seminer sonrasında OTİAD Başkan Yardımcısı Kutbettin Ayyıldız, her iki paneliste birer seramik tabak takdim ederek, katkılarından dolayı teşekkür etti.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)