Çin Sanayicileri ve İşadamları Dayanışma Derneği’nden Li Ping Hun ve beraberindeki heyet OTİAD’ı ziyaret etti. Heyet Başkan Yardımcısı Tamer Pala ile bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.

 Ziyarette konuşan OTİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tamer Pala, Osmanbey’in ekonomik durumu ve potansiyeli hakkında bilgiler verdi. Çin Sanayicileri ve İşadamları Dayanışma Derneği’nden Li Ping Hun ise Çinli işadamlarını Türkiye’de yatırım yapmaya ikna ettiklerini belirterek, “Onlara yol gösteriyoruz. Bu kapsamda Türkiye’de yürüttüğümüz çalışmalar var. Olumlu neticeler alıyoruz. Sizinle de bu amaçla görüşmelerde bulunuyoruz. Şehrin potansiyellerini öğrenip, ülkemizdeki işadamlarını buna göre yönlendirmek ve iki ülke arasındaki ticarette köprü görevi yapmak istiyoruz” diye konuştu. Heyet, Merter’de yüzde 50 özel yüzde 50 Çin  devleti destekli açılmış olan Bumatou Çin Kumaş Fuar Merkezi’nin tanıtımına ilişkin bilgi de verdi, OTİAD’ın desteğini istedi.

 Çin ve Türkiye arasındaki ticaret hacminin artmasının, iki tarafın birbirini yakından tanımasına bağlı olduğunu anlatan Başkan Yardımcısı Tamer Pala, Osmanbey’in özellikle moda konusundaki potansiyellerinin değerlendirilmesinin yerinde olacağı kanaatini taşıdığını söyledi. Pala, kumaş komitesi olarak ileri bir tarihte Bumatou Çin Kumaş Fuar Merkezi’ne bir ziyaret gerçekleştireceklerini ifade etti ve “Ayrıca kendileriyle yaptığımız prensip anlaşmasına göre OTİAD üyelerine 10 gün içinde Çin vizesi alacaklarını taahhüt ettiler. Her açıdan verimli bir ziyaret oldu” dedi.

 Toplantı sonrası heyet, OTİAD’a getirdiği Çin kültürünü yansıtan bir plaketi takdim etti.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)