Tekstil üretimi ve ihracatı alanında Türkiye’nin önde gelen birlik ve dernekleri, Türk Kızılayı’na kan bağışında bulundu.

 Türkiye İhracatçılar Meclisinin (TİM) Yenibosna’daki Dış Ticaret Kompleksi’nde Türk Kızılayı’nın kan bağışı çağrısına yönelik kan bağışı organizasyonu gerçekleştirildi. “Şimdi Kan Bekleyenlere Can Verme Zamanı” sloganıyla düzenlenen etkinlikte İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB), İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB), İstanbul Halı İhracatçıları Birliği (İHİB), Osmanbey Tekstilci İş Adamları Derneği (OTİAD), Bayrampaşa Tekstilci ve Sanayici İş Adamları Derneği (BATİAD), Çorap Sanayicileri Derneği (ÇSD), Konfeksiyon Yan Sanayicileri Derneği (KYSD), Laleli Sanayici ve İş Adamları Derneği (LASİAD), Merter Sanayici ve İşadamları Derneği (MESİAD), , Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD), Tüm İç Giyim Sanayiciler Derneği (TİGSAD), Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD), Türkiye Tekstil Terbiye Sanayicileri Derneği (TTTSD) ve Türkiye Triko Sanayicileri Derneği (TRİSAD) temsilcileri kan verdi.

 Kan vermek için bir araya geldiler

 İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, burada yaptığı konuşmada, kan bağışının kampanya haline getirilip tüm sektörde, fabrikalarda ve üretim yapılan tesislerde yaygınlaşması için çaba gösterdiklerini ifade ederek, “Burada verdiğimiz kanlarla bir nebze de olsa katkımız olacaksa bu bizim için büyük bir mutluluk” dedi.

 İTHİB Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gülle de “Bu ülke için can verenlerin yanında, bizler de bugün bu ülkeye kan vermek için bir araya geldik. Sektörün bütün bileşenleri olarak, bu ülkeye üretimle verdiğimiz hizmet kadar kanımız da feda olsun” ifadelerini kullandı.

 OTİAD Başkanı İlker Karataş ise; "Her sağlıklı insan yılda en az bir kez kan bağışında bulunmalı. Kan vermek hem vücudun kendini yenilemesi bakımından hem de hasta olarak yatan kan ihtiyacı olan insanların yaşama döndürülmesi bakımından önemlidir. Kan bağışlarının devem etmesi en büyük dileğimiz, kampanya olmasa da sorumluluk bilinciyle herkesin kan bağışında bulunması gerektiğini ifade etmek istiyorum” dedi.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)