Moda merkezi Osmanbey’de OTİAD öncülüğünde gerçekleşen organizasyonda OTİAD Yönetim Kurulu, üyeleri, çalışanlar ve sokaktan geçen vatandaşlar, Türk Kızılayı’na kan bağışında bulundu.

 Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD) Halaskargazi’daki binası önünde Türk Kızılayı’nın kan bağışı çağrısına yönelik kan bağışı organizasyonu gerçekleştirildi. OTİAD Başkanı İlker Karataş ve Yönetim Kurulu Üyelerinin kan bağışında bulunduğu etkinliğe sokaktan geçen vatandaşların da yoğun ilgisi dikkat çekti.

 Unutmayın! Vereceğiniz Bir Ünite Kan Bir Kişinin Hayatını Kurtarabilir!

 Başkan İlker Karataş, OTİAD’ın kan bağışının kampanya haline getirilmesinde öncü rol oynadığını ifade ederek, “Kan, hayatta verilebilecek en değerli hediyedir. Kan bulma konusunda ciddi sıkıntı yaşanan ülkemizde, bu ihtiyaç genellikle acil durumlarda hasta yakınlarından sağlanmaktadır. Sağlıklı her birey yılda üç kez kan bağışı yapabilmektedir. Bu da ülkemizdeki kan ihtiyacını karşılamaya yeterlidir. Bizler de bundan yola çıkarak bir duyarlılık yaratmak istedik ve bugün Kızılay aracında kan bağışında bulunuyoruz. Ülkemizdeki kan ihtiyacını bir nebze azaltmak için duyarlı olan tüm Osmanbeylileri OTİAD’ın başlatmış olduğu kan bağışı kampanyasına davet ediyoruz. Unutmayın! Vereceğiniz bir ünite kan bir kişinin hayatını kurtarabilir. Kan, hayatta verilebilecek en değerli hediyedir” dedi.

 Kan Bağışları Nerede Kullanılıyor?

 Yapılan kan bağışları, hayatı boyunca kan nakline ihtiyacı olan hastalarda, kalp ameliyatı gibi birçok ameliyatlarda, çeşitli yaralanmalara bağlı kan kayıplarında, iç organların çeşitli hastalıklara bağlı kanamalarında, birçok kanser türünde, ortopedi ameliyatlarında, doğumlarda ve kan uyuşmazlığına bağlı yeni doğmuş bebeklerin kanının değiştirilmesinde kullanılıyor.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)