5-7 tarihleri arasında gerçekleşen Fashionist Fuarı Değerlendirme Toplantısı OTİAD’ta gerçekleşti. Toplantıya 23 firma yetkilisi katıldı. Fuarın önümüzdeki yıl 20-22 Kasım 2014 tarihleri arasında yapılmasına karar verildi. Toplantıda fuarın önümüzdeki yıl Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı ile İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılmasına karar verildi. Alınan bir başka önemli karar da; fuar stantlarının standart olması yönündeki taleplerin oy çokluğu ile kabul edilmesi oldu.

5-7 Aralık 2013 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde ilkini gerçekleştirdiğimiz Fashionist Abiye, Gelinlik ve Damatlık Fuarı ile ilgili fuar katılımcılarının katılımıyla gerçekleşen değerlendirme toplantısında ilk yılında başarılı sonuçlara imza atıldığı belirtildi. Dernek Başkanımız Ali Ulvi Orhan, Fuar Komite Başkanı İlker Karataş ve Patika Fuarcılık Genel Müdürü Didem Cılga’nın sunumuyla OTİAD’ta gerçekleşen toplantıya İstanbul’un moda alanında dünyada cazibe merkezi haline gelmesindeki rolünü başarı ile üstlendiği belirtildi.

Patika Fuarcılık tarafından hazırlanan Fuar Sonuç Raporunda katılımcıların yüzde 87’sinin gelecek yıl 20-22 Kasım 2014 tarihlerinde gerçekleşecek fuarda yerlerini alacakları açıklandı. Fashionist Abiye, Gelinlik ve Damatlık Fuarı sırasında katılımcı firmalar ile yapılan anketin değerlendirme sonuçlarının paylaşıldığı toplantıda, fuarın yazılı ve görsel basında çıkan haberlerini fuar katılımcı firmalarına sunan fuar şirketi; Fashionist’i 18 bin kişiyi aşkın ziyaretçi geldiğine dikkat çekildi.
Toplantıda konuşan Başkan Ali Ulvi Orhan tüm stantları tek tek ziyaret ederek yetkililerle görüştüğünü, fuarın büyük bir başarı elde ettiği izlenimini edindiğini belirterek emeği geçen OTİAD Fuar Komitesi başta olmak üzere tüm taraflara teşekkür etti.
Fuar Komitesi Başkanı İlker Karataş da konuşmasında fuarın eksiklerini tespit ettiklerini, bir sonraki yıl bunların giderilerek daha güçlü bir fuar gerçekleştirme yolunda tüm önlemlerin alınacağını dile getirdi.

Patika Fuarcılık tarafından hazırlanan Fuar Sonuç Raporunda rakamlarla Fashionis Abiye Gelinlik ve Damatlık Fuarının başarısı gözler önüne serildi:

 • Fuarın düzenlendiği İstanbul Kongre Merkezi B5 ve B4 katları toplam 17.000 metrekaredir.
 • Fuar katılımcı firma sayısı tasarımcılarla birlikte 115 ’tır.
 • Tasarımcılar için oluşturulan Trend Area’da 24 tasarımcı yer almıştır.
 • Fuarda yer alan yabancı katılımcı sayısı 14’tür .
 • 3 günlük süre zarfında fuarı 18.270 tekil kişi ziyaret etmiştir.
 • Ziyaretçilerin % 66 si yabancı ziyaretçidir.
 • Fuar sırasında Patika Fuarcılık tarafından 3 otelde 378 kişi konaklatılmıştır.
 • Fuarda 6’sı yabancı olmak üzere 20 yayın grubu yer almıştır.
 • Fuara 43 ülkeden ziyaretçi geldiği tespit edilmiştir. (Ziyaretçilerin yüzde 54’ü Ortadoğu, Yüzde 16’sı Avrupa, Yüzde 12’si Orta Asya, Yüzde 7’si Balkan Ülkeleri, yüzde 6’sı Afrika, yüzde 3’ü Amerika, yüzde 2’si Uzakdoğu’dan)
 • Fuarda 2 tasarımcı defilesi ve 7 firma defilesi gerçekleşmiştir.
 • 9 defilede 200 manken yer almıştır
 • Tüm defileleri ortalama 5400 kişi izlemiştir.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)