Türk tekstil ve hazır giyim sektörünün dünyada ön plana çıktığı önemli niş üretim alanlarından iç giyim, çorap ürün gruplarına yönelik düzenlenen, İF EXPO 2014, 11. Uluslararası İstanbul Çorap ve İç Giyim Fuarı, 6 Şubat’ta TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıldı.

Türk tekstil sektörünün buluşma adresi olan fuarın açılış töreninde yapılan konuşmalarda; İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, TÜYAP Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal, Tüm İç Giyim Sanayiciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Özhamaratlı, Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Başkanı Hüseyin Öztürk, sektörün beklentileri ve hedefleri konusunda kamuoyunu bilgilendirdiler.
TÜYAP’taki fuara OTİAD Başkanı Ali Ulvi Orhan, LASİAD Başkanı Giyasettin Eyüpkoca , BATİAD Başkanı Aydın Erten, dernek temsilcileri ve yöneticileri ile sektör temsilcileri katıldı.

Sektöre canlılık getiriyor
Çorap, iç giyim, mayo ürünlerinin yer aldığı IF EXPO 2014 Fuarı’nın açılış konuşmasında İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, fuar organizasyonunda emeği geçenlere teşekkür ederek, ‘Giderek artan şekilde hissedilen küresel rekabetin etkisiyle sektörler dönüşüm ihtiyacı içinde bulunmaktadır. Sektörümüz, uzun süredir bu gerçeğin farkındadır. Rekabet gücünü artırabilmek için kendi üzerine düşenleri yerine getirmenin arayışı ve gayreti içindedir. İF EXPO gibi ihtisas fuarları, sanayimizin, Türk özel sektörünün dinamizminin ve küresel rekabet kararlılığının en güzel göstergesidir. Böyle organizasyonlar ekonomimize, sektörlerimize canlılık, hareket ve sonuçta bereket getirmektedir’ dedi.
Fuar açılış törenindeki konuşmasında Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Başkanı Hüseyin Öztürk, “Fuarın büyüyemeye devam edeceğine ve sektöre sürdürülebilir katkı sağlayacağına inanıyorum’ dedi.
Tüm İç Giyim Sanayiciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Özhamaratlı da konuşmasında fuarın önemine değindi ve her geçen gün büyüyen bir fuarla sektörün karşısına çıkmaktan duydukları memnuniyeti ifade etti.

8 Şubat’a kadar gezilebilir
TÜYAP tarafından Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (TMHGF) çatısı altında Çorap Sanayicileri Derneği (ÇSD), Tüm İç Giyim Sanayicileri Derneği (TİGSAD), Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD), Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (DETGİS), Konfeksiyon Yan Sanayicileri Derneği’nin (KYSD) işbirliği ile gerçekleştirilen IF Expo 2014, 11. Uluslararası İstanbul Çorap, İç Giyim Fuarı; 6-8 Şubat 2014 tarihlerinde, 10:00 – 19:00 saatleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaret edilebilecek.

0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)