Bayrampaşa Tekstilci Sanayici ve İş Adamları Derneği (BATİAD)’ın 9 Şubat Dünya Kazak Giyme günü sebebiyle kimsesiz çocuklar için hazırladığı 10 bin kazak, 81 ildeki minik bedenleri ısıtmak için yola çıktı.
BATİAD’ın önderliğinde ve İstanbul İhracatçılar Birliği, Hazır Giyim İhracatçılar Birliği, İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birliği ve İstanbul Ticaret Odası’nın desteğiyle Çocuk Esirgeme Kurumu, Kimsesizler Yurdu ve engelli çocuklar için hazırlanan kazakların üretimi tamamlandı. Minik bedenleri ısıtmak için üretilen kazaklar 81 vilayete gönderilmek üzere kolilendi ve kamyonlara yüklendi. Geçen yıl BATİAD olarak dünyanın en büyük kazağını Bayrampaşa’da üreterek Guinness Rekorlar Kitabı’na girdiklerini belirten BATİAD Başkanı Aydın Erten, üretilen 10 bin kazağı minik bedenleri ısıtmak için gönderdiklerini dile getirdi.
Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner de, 81 vilayete kazakların gönderildiğini dile getirerek emeği geçen herkese teşekkür etti. Bayrampaşa’daki Titanik Otel’de gerçekleştirilen tanıtım programında ise katkı sağlayan bazı firmaların ürünlerinin sergilendiği bir defile gerçekleştirildi.
BATİAD evsahipliğinde gerçekleşen geceye, İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, İTHİB Başkanı İsmail Gülle, OTİAD Başkanı Ali Ulvi Orhan, LASİAD Başkanı Giyasettin Eyyüpkoca, ÇSD Başkanı Hüseyin Öztürk, ÖRSAD Başkanı Fikri Kurt, TİGSAD Başkanı İrfan Özhamaratlı, TRİSAD Başkanı Mustafa Balkuv, çok sayıda sektör temsilcisi hazır bulundu.

0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)