Efsane kumaş fuarı PremièreVision, artık İstanbul’da…

Ortadoğu ve Doğu Avrupa modasının kesişim noktasıPremièreVisionİstanbul, Ekim ayında kapılarını açıyor. 15 Nisan’da The Sofa Hotel’de gerçekleşen lansmana çok sayıda davetli katıldı. Moda dünyasının buluştuğu gecede OTİAD’ı Başkan Ali Ulvi Orhan, Başkan Yardımcıları İlker Karataş ve Hikmet Ünal temsil etti.

1973 yılından bu yana, Paris’te dünyanın en önemli kumaş fuarını düzenleyen ve Türk tekstil ve hazır giyim markalarının gelecek sezon trendleri hakkında fikir sahibi olmak için en sevdiği fuarların başında gelen PremièreVision, artık İstanbul’da da yılda iki kez düzenlenecek. PremièreVision İstanbul, ilk kez 29-30-31 Ekim tarihlerinde CNR Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
İstanbul’da düzenlenecek ilk PremièreVision Fuarı’na yaklaşık 150 dolayında şirketin katılması ve 5 bin profesyonel ziyaretçi bekleniyor. İstanbul, PremièreVisionFuarları’nın uluslararası yayılımında, New York, Sao Paulo ve Shangai’den sonraki 4.durağı oldu. Lansmanda konuşan PremièreVision SA CEO’su PhilippePasquet, İstanbul’un bir PremièreVisionlokasyonu olarak seçilmesinin en önemli sebebini,İstanbul’un hem Avrupa ve Asya arasındaki fiziksel konumu,hem de moda dünyasındaki konumuyla gerçek bir cazibe ve yaratıcılık merkezi olması şeklinde açıkladı.

2017’ye kadar yüzde 16 büyüme
Pasquet, yaptığı konuşmada, Türk tekstilinin son yıllarda gösterdiği performanstan övgüyle söz etti. PremièreVision’u İstanbul’da düzenleme fikrinin uzun zamandır projelerinin arasında yer aldığını, 2012 yılındada İstanbul’da bir ofis açmaya karar verdiklerini ifade etti. Pasquet, Türkiye’nin tekstil üretimi ve talebi açısından yükselen Balkanlar, İran, Irak, Rusya gibi bölgelere yakınlığına dikkat çekerken, 2017’ye kadar toplam %16’lık büyüme öngörülen Türkiye ekonomisinin ve sanayi üretiminde ve ihracatta %17’lik payıyla tekstil ve hazır giyimdeki gücünün etkileyici özellikler olduğunu vurguladı.
Türkiye’nin sadece bir hammadde ve ara mamul üreticisi kimliğinden öte, tekstil ve hazır giyimde dikey entegretesisleriyle, yerli markaları ve bu sektörde uzmanlaşmış olmasıyla da ön plana çıktığını kaydeden Pasquet, özellikle yaygın dağıtım ve mağaza zincirlerine de sahip olan Türk hazır giyim markalarının, gerek civar ülkelerde, gerekse daha uzak coğrafyalarda emin adımlarla büyüdüğünü belirtti.
Ayrıca Türk tekstil ve hazır giyim sektörünün şimdiye kadar tüm PremièreVisionFuarları’nda katılımcı ve ziyaretçi sıfatıyla oldukça dinamik bir profil çizdiğini belirten PhilippePasquet, fuarlarda ürün sunan ülkeler arasında Türkiye’nin 3. sırada, ziyaretçi yoğunluğunda ise ilk 10’un içinde yer almasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.
CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem’in ev sahipliğinde moda dünyasının buluştuğu gecede OTİAD’ı Başkan Ali Ulvi Orhan, Başkan Yardımcıları İlker Karataş ve Hikmet Ünal temsil etti.

0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)