Mercedes-Benz sponsorluğunda bu sene 10’uncusu düzenlenen moda haftasında erkek modasının yeni trendi Giovane Gentile de yer aldı. 13 Eylül tarihinde İlkbahar/Yaz 2018 koleksiyonunun sunulduğu etkinlik, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde modaseverlerle buluştu. Mercedes-Benz Fashion Week’te 5’inci kez boy gösteren Giovane Gentile, koleksiyonlarda kullandığı doğallığı, yeniliği, teknolojiyi ve dünya trendlerini Fashion Week İstanbul’da görücüye çıkardı. Türkiye’de 360 derece kamerayla çekilen ilk defile olma özelliğini taşıyan Giovane Gentile kreasyonu, izleyenlerde hayranlık uyandırdı.

 Türkiye’de 30 mağazasının yanı sıra, Avrupa, Amerika, Afrika ve Asya’da birçok konsept mağazaya sahip Giovane Gentile, kendine özgü tasarımlarını dünya ile buluşturmaya devam ediyor. Giovane Gentile Limited Edition ve Giovane G. Designers olarak iki farklı konsepti yansıtan Giovane Gentile, doğallığın ve teknolojinin birleştiği tasarımlarıyla Mercedes-Benz Fashion Week’te göz kamaştırdı. 4 ayda hazırlanan 1250 opsiyonlu koleksiyonun içinden, 45 parçadan oluşan kombinlerin tasarımcılığını Deniz Şenoğlu üstlendi. Koreografisini Uğurkan Erez’in yaptığı defilede, ünlü manken Halit Erman Ersoy da yer aldı.

 Kendi Özgün Stilini Sergiledi

 Defileyi değerlendiren Giovane Gentile Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Mutkan, “Bizim için verimli bir etkinlik oldu. Mercedes Benz Fashion Week İstanbul’un bir parçası olmaktan dolayı çok mutluyuz. Defilemize olan talep gerçekten gurur vericiydi. Defilede Giovane Gentile kendi özgün stilini ve çizgisini sergiledi. Tasarımlarımız ve kalitemiz çok beğenildi” dedi.

 Doğal ve Teknolojik Kumaşlarla Gelen Şıklık

 Giovane Gentile, yeni koleksiyonu ile erkekleri geleceğin tasarımlarıyla buluşturdu. Haftanın her gününü ayrı ayrı yorumlayan Giovane Gentile, stil sahibi erkeklerin hayatında ihtiyacı olan her detayın düşünüldüğü yenilikçi life style koleksiyonunu oluşturdu. Günlük, şık ve yoğun iş temposuna uyumlu rahat kıyafetler maskülen bir çizgiyle moda takipçilerinin beğenisine sunuldu. Geçmiş deneyimlerin üzerine inşa edilen kreasyonlarda, ekose desenli ceket ve takımlar öne çıkan parçalardan. Koleksiyonda kullanılan kumaşların katma değeri yüksek, doğal, fonksiyonel ve özellikli olmasına özen gösterildi. NoW-Water Repellent takım elbise kumaşlarının su itici özelliği ile gün içerisinde yaşanabilecek küçük kazaları da önemsiz hale getiriyor.

 Kırışmayan Business Gömlekler

 Seyahatler için tasarlanan bussines gömlekler Liquid Ammonia özelliği ile esnek, kolay yıkanabilir ve kırışmayan dokusuyla hem rahatlık hem de işlevsellik sağlıyor. Limited Edition kategorisindeki takım elbiselerde kullanılan yeni nesil kumaşlardan ‘’Estrato’’ serisi, dokuma esnasındaki özel işlemler sayesinde doğal esneklik kazanması ile ön plana çıkıyor. 17 micron elyaflarla oluşan ‘’High performance’’ serisi takım elbiseler rahatlığın yanında hafifliğin konforunu sağlamakta. Dört özelliği bir arada bulunduran kumaşlardan üretilen blazer ceketler su itici, natural stretch, çift büküm ve kırışmama özelliğine sahip.

 Elektrik Mavisi, Karides Kırmızısı…

 Daha fazla şehirli olmanın göstergesi şıklık için özel dokunmuş kumaşlara, ergonomik kalıplar eşlik ediyor. Ofis şıklığının çeşitliliğini tamamen centilmen erkek üzerine kurgulanması ve cesur renklere eşlik eden hacimli formlar, ipeksi tuşeler adeta lüks yaşamın etkilerini sergiliyor. Koleksiyonun renk paletinde maskülen renklerle birlikte toprak tonlarına kuru yosun yeşili, elektrik mavisi ve karides kırmızısı eklenerek geçişken bir palet oluşturuldu. Bütün bu özellikleri içerisinde barındıran 2018 S/S koleksiyonu, yeniliği rahatlığı, fonksiyonelliği aynı zamanda lüksü aramanın sonucunda ortaya çıkıyor.

Aynı zamanda OTİAD Yönetim Kurulu üyesi de olan Giovane Gentile Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Mutkan’ı yalnız bırakmayan İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi , OTİAD Başkanı İlker Karataş, Yönetim Kurulu Üyeleri ,Rıdvan Kandağ, İbrahim Hakkı Erdem ,İnanç Ulu , Tamer Pala, Ekrem Karakaya, Mustafa Türk ve Genel Sekreter Mertgün Elmas da defiledeki yerlerini aldı…

0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)