Türk halı endüstrisinin tasarım gücünü artırmak ve genç yetenekleri bu alana yöneltmek amacıyla İHİB tarafından düzenlenen 8. Halı Tasarım Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri, Birliğin 25. kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen özel gecede verildi.

  500 milyon doları direk ihracat, 1,5 milyar doları turistik satış yoluyla olmak üzere yıllık 2 milyar dolar döviz girdisi sağladıklarına dikkat çeken İstanbul Halı İhracatçıları Birliği (İHİB) Başkanı Uğur Uysal, bürokrasinin önlerine engel olmaması halinde tasarım ve markalaşmanın da itici gücüyle dünya lideri olabileceklerini söyledi. Türk halı endüstrisinin tasarım gücünü artırmak ve genç yetenekleri bu alana yöneltmek amacıyla İstanbul Halı İhracatçıları Birliği (İHİB) tarafından düzenlenen 8. Halı Tasarım Yarışması'nda dereceye girenlere ödülleri, Birliğin 25. kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen özel gecede verildi.


  Duayenler unutulmadı

  Konuşmaların ardından 8. Halı Tasarım Yarışması'nın sonuçları açıklanırken, finale kalan 8 tasarımcı arasıda Büşra Balota birinci, Nilüfer Ünay Çubukçu ikinci, Şükrü Turhanlı ise üçüncü oldu. Bu yıl ilk kez verilen İHİB Yılın Halıcısı Ödülüne ise Bereket Halı'nın sahibi Celaleddin Vardarsuyu değer görüldü. Ayrıca yine bu yıl ilk kez İHİB Yılın Duayen Halıcıları Ödülleri de sahiplerini buldu. 

  Geceye Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkan Vekili Mustafa Çıkrıkçıoğlu, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi, İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Başkanı İsmail Gülle, İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) Başkanı Mustafa Şenocak'ın yanı sıra iş dünyasının önde gelen isimleri katıldı. Gecede OTİAD’ı Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Mutkan ve Genel Sekreter Sami Kurt temsil etti.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)