İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB); Çorap Sanayicileri Derneği (ÇSD) ve Tüm İç Giyim Sanayiciler Derneği (TİGSAD) üyelerini Polat Rönesans Oteli’nde gerçekleştirilen organizasyonda buluşturdu. OTİAD, LASİAD, MESİAD, BATİAD, TRİSAD temsilcilerinin yanı sıra İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, İTHİB Başkanı İsmail Gülle ve birçok sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı.

 Organizasyonda hep beraber yenilen iftar yemeğinin ardından dernek başkanları sahneye gelerek söz aldı. İlk olarak kürsüye gelen ÇSD Başkanı Bülent İyikülah konuşmasında birlik ve beraberliğe vurgu yaptı. TİGSAD Başkanı Osman Alyüz de Ramazan ayının önemine vurgu yaptı.

 Tanrıverdi TTM Hakkında Bilgi Verdi

 Daha sonra söz alan İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi hazırgiyim ve tekstil sektörünün gündemiyle ilgili rakamsal verileri konuklarla paylaştı. Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğine vurgu yapan Tanrıverdi, daha çok çalışılması gerektiğini söyledi. Türk Ticaret Merkezleri hakkında bilgi veren Tanrıverdi Moskova için önemli bilgiler paylaştı. Türk Ticaret Merkezleri (TTM), ihracatçılara kira açısından oldukça büyük bir avantaj sunuyor. Tanrıverdi, ihracatçı firmaların Silkway Alışveriş Merkezi gibi bir binada bir yer kiralamasının zor olduğunu belirterek, “Mağazalarda sadece Türk Malı ürünler sergilenecek. Marka ve telif haklarına riayet edilecektir. Mağazalarda sadece toptan satış yapılacaktır. Standart mağaza için katılım payı bedeli ortalama 1000 dolardır” bilgisini paylaştı.

 Tanrıverdi Türk Ticaret Merkezleri’nin dünyadaki önemli noktalarda açılmasının planlandığı bilgisini de paylaştı. İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi’in verdiği bilgiye göre Moskova’den sonra sırada ABD ve Avrupa ülkeleri de var. ABD’de New York dışında Miami, Los Angeles da hedefler arasında. New York ise dünya ticaretinin önemli bir merkezi konumunda.

 Böyle Bir Ortamda Yapacağımız Tek Şey Üretmek Ve Üretmektir

 İSO Başkanı Erdal Bahçıvan da konuşmasında birlik ve beraberliğe dikkat çekerek, alın teri döken ve emek harcayan sanayicilerin bu mekanlarda buluşmasını çok önemli bulduğunu, bu ülkeye üreterek, ihracat yaparak katma değer yaratan sanayicilerin çok daha fazlasını hak ettiğini söyledi.  Türkiye’de ve dünyadaki gelişmelere dikkat çeken Bahçıvan, birlik ve beraberlikle oluşan huzurun ve ekonomik istikrarın kıymetinin iyi bilinmesi gerektiğini vurguladı. Bahçıvan “Böyle bir ortamda yapacağımız tek şey üretmek ve üretmektir. Bu güzel vatanımızın daha güzel günler görebilmesi için, yeniden bir sanayi hikayesi yazabilmesi için, bu birlik ve beraberliği korumaktan, üretmekten ve katma değer yaratmaktan şaşmaması gerekiyor” dedi.

Sektör temsilcilerinin yoğun katılım gerçekleştirdiği iftarda OTİAD’ı Başkan İlker Karataş’ın yanı sıra Yönetim Kurulu Üyeleri Hikmet Ünal, Cüneyt Mutkan, Rıdvan Kandağ, Sarven Okçu ve Mustafa Türk temsil etti.

0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)