OTİAD Yönetim Kurulu Üyesi, Yurt Kumaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sürmegöz Şafak Sokak’taki binasının üst katında yapılan mescidin açılışını gerçekleştirdi.

 Osmanbeylilerin haftanın her günü ibadet edebileceği mescit, yaklaşık 350 kişinin erkek ve bayanların ayrı alanlarda namaz kılabilecekleri mescitle birlikte, abdest almak için şadırvanda bulunuyor.

Şafak Sokak’taki “Sürmegöz Mescidi” açılışına, İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran, Şişli Müftüsü Ahmet Tüccar, Şişli Kaymakamı Salih Işık, OTİAD Başkanı İlker Karataş ve yönetim kurulu üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

 Cuma namazının kılınmasıyla açılışı gerçekleşmiş olan Sürmegöz Mescidi’nde vaaz veren İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran, “Bu mescide Allah için namaz kılan müminlerin sevaplarının tamamı, onlarınki eksilmeden hayırsever kardeşimizin amel defterine yazılmayı nasip etsin. Bu güzel hizmetleri yapmak, bunlara vesile olmak gerçekten hoş… İnsanların sadece Allah’a kul olabilmesi, Allah huzurunda secde edebilmesi, eğilebilmesi ve bunlara vesile olunması güzel şeyler. Rabbim güzel günlerde kullanılmayı nasip etsin. Hayırlı ve mübarek olsun” dedi.

 Osmanbeylilerin yoğun ilgi gösterdiği Cuma namazına müteakiben, vatandaşlara lokma dağıtıldı.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)