İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) liderliğinde katılımı gerçekleşecek olan Magic Show ve Pure London Fuarlarının lansmanı İstanbul Moda Akademisi’nde (İMA) gerçekleşti.

Osmanbey ve Laleli firmalarının katıldığı lansmanda her iki fuarın Türk hazır giyim pazarı için önemine değinildi. İHKİB Yönetim Kurulu Üyesi AB-ABD ve Ortadoğu Komite Başkanı Özkan Karaca ve İHKİB Yönetim Kurulu Üyesi Etkinlikler Komitesi Başkanı Cem Altan tarafından tanıtımı yapılan fuarların, her iki pazarın, cazip yanları anlatıldı. Las Vegas'ta16-18 Şubat 2016 tarihleri arasında düzenlenecek olan Magic Show Fuarı ve 14-16 Şubat 2016 tarihlerinde gerçekleşecek olan Pure London Fuarılarının önemine değinen OTİAD Başkanı İlker Karataş ise, dünyanın 154 ülkesine ihracat yapan Osmanbey firmalarının bu iki pazarda da güçlü bir şekilde yer alması gerektiğini belirtti. Karataş; “2014 yılında 1,6 milyar dolar ihracat yapan Osmanbey pazarı, aktif ve dinamik yapısıyla ABD ve İngiltere pazarında hak ettiği yeri alması gerekiyor. Firmalarımızın dünyanın en önemli iki pazarı olan ABD ve İngiltere’de potansiyelini göstermek için fuarlardaki yerlerini almalarını bekliyoruz” diye konuştu.

İMA’daki etkinlik; Başkan İlker Karataş’ın yanı sıra LASİAD Başkanı Giyasettin Eyyüpkoca, OTİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve Osmanbey firmalarının yoğun katılımıyla gerçekleşti.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)