Geleneksel olarak Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ülkemizin en önemli ticari ve ekonomik partnerleri arasında yer alıyor. Dış ticaret rakamlarına bakıldığında da bu durum açıkça görülüyor. Her sektör için olduğu gibi tekstil ve hazır giyim sektörü için de ABD oldukça cazip bir pazar olarak değerlendiriliyor.

 ABD’deki 30 yılı aşkın iş tecrübe ve imkânlarını kullanarak, müşteriye özel çözümler üretmek sureti ile işbirliğinde bulunmak isteyen Turkish Sourcing Center OTİAD’ta ABD pazarına ilişkin bir sunum gerçekleştirdi. Türk firmalarının sadece dönemsel satışlarla değil, düzenli satış, dağıtım ve müşteri hizmetleri ile ABD pazarında güçlü bir şekilde yer edinebilmesini amaçladıklarını ifade eden Turkish Sourcing Center yetkilisi Şakir Kaymaz, oluşturmak istedikleri sistem ile ABD’deki butik mağazalara satış yapmayı amaçladıklarını dile getirdi. Bu hedefe ulaşabilmek için firmalara mevcut ticari ilişkilerinin güçlendirilmesi ve yeni iş imkanlarının yaratılması konularında destek sunduklarını belirten Kaymaz, ABD pazarının zorluklarını, avantajlarını ve gelecekteki imkanları anlattı. ‘ABD’de pazar giriş stratejileri oluşturmak’, ‘Pazar analizi yapmak’, ‘Lojistik destek vermek’, ‘Müşterilerimizi ABD firmalarının tedarik zincirinin bir parçası haline getirmek’, ve ‘Talebe göre benzer alanlarda hizmetlerde bulunmak’ gibi hizmetlerle birçok kolaylaştırıcı imkan sunduklarını ifade eden Şakir Kaymaz, Osmanbey piyasasının bu fırsatı mutlaka değerlendirmesi gerektiğini kaydetti.

 OTİAD Yönetim Kurulu ve OTİAD Üyeleri’nin hazır bulunduğu sunumda Kaymaz, katılımcıların sorularını da tek tek yanıtladı.  Oluşturulmak istenilen sistemde en az 10 firmanın bir araya gelmesi gerekiyor;  10 firma bir araya geldiğinde devletin yüzde 70 teşviki söz konusu olacak.

 OTİAD yönetimi sistemi ayrıntılı değerlendireceğini ve bunu üyeleri ile paylaşacağını açıkladı.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)