İTHİB Kumaş Tasarım Yarışması bu yıl da muhteşem bir geceye ev sahipliği yaptı. Tekstil ve hazır giyim sektör temsilcileri, ekonomi, iş dünyası ve çok sayıda ismin katıldığı “İTHİB 10. Kumaş Tasarım Yarışması”nda, birincilik ödülü “Neon Işıklar” temasıyla yarışan Kenan Saatçioğlu’nun oldu.

 İTHİB öncülüğünde düzenlenen “10. İTHİB Kumaş Tasarım Yarışması” sektörün bir araya geldiği muhteşem bir geceye ev sahipliği yaptı. Bengü, Siren Ertan, İvana Sert, Cengiz Abazoğlu, Eda Güngör, Süleyman Orakçıoğlu ve OTİAD Yönetim Kurulu Üyesi Tamer Pala gibi isimlerin jüride olduğu yarışmada Çağla Şikel ve Özge Ulusoy’un yanı sıra finalde ilk kez podyuma çıkan Hande Yener geceye damgasını vurdu.

 ‘Neon Işıklar’ zamanı!

 Genç tasarımcıların hayal güçlerinin yarıştığı ve 10 yılda birçok tasarımcının kendi kanatlarıyla uçması için İTHİB Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gülle öncülüğünde düzenlenen, onlara destek vererek cesaretlendiren İTHİB Kumaş Tasarım Yarışması bu yıl Çırağan Sarayı’nda gerçekleşti. Tekstil ve hazır giyim sektör temsilcileri, ekonomi, iş dünyası ve çok sayıda ismin katıldığı “İTHİB 10. Kumaş Tasarım Yarışması”nda, birincilik ödülü “Neon Işıklar” temasıyla yarışan Kenan Saatçioğlu’nun oldu. 6 parçalık kumaş tasarımı koleksiyonuna günün çeşitli zaman dilimlerindeki (gündüz ve gece) neon ışık görüntülerinin ilham kaynağı olduğu tasarımlar, katılımcılardan da tam not aldı. Toplam on finalistin yarıştığı gecede, kumaşlarını “Kripto” temasıyla tasarlayan Ufuk Akkaya ikinci, “Surface Denim” temasıyla hazırlayan Didem Taşdemir üçüncü oldu.

 Osmanbey’den çok sayıda sektör temsilcisinin hazır bulunduğu gecede,OTİAD Yönetim Kurulu Başkanı İlker Karataş, Başkan Yardımcısı Kutbettin Ayyıldız, Yönetim Kurulu Üyeleri Selim Sami Gülle ve Lokman Özhan da davetliler arasındaki yerlerini aldı
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)