İran Ulusal Giyim Birliği bünyesinde faaliyet gösteren hazır giyim ve tekstilcilerden oluşan bir heyet, derneğimiz OTİAD ve Osmanbey’i ziyaret etti. Heyet, İran için Osmanbey’in önemli bir pazar olduğunu ve üyelerin ilgisini göz önünde bulundurarak buraya geldiklerini ve bu ilgiyi işbirliğine dönüştürmek istediklerini söyledi. OTİAD ile işbirliği protokolü de yapan heyet, önümüzdeki aylarda iki ülkenin işbirliği ile fuar organizasyonu da yapmak istiyor.

İran’dan tekstil ve hazır giyim sektöründen oluşan 40 kişilik heyet Osmanbey’i daha yakından tanımak amacıyla Osmanbey’i ziyaret etti. Kadın, erkek, çocuk ve kumaş alanında faaliyet gösteren heyet, önce Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği’nde (OTİAD) toplandı. OTİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hikmet Ünal, üyeler Tamer Pala, Bülent Bakan, Nevzat Gümüş, Salih Kırgöz, Kutbettin Ayyıldız, Ahmet Tunçman, Tahir Duman ve Tarık Muhan tarafından ağırlanan heyet daha sonra Osmanbey’i gezme fırsatı buldu. Heyete, Osmanbey ve OTİAD hakkında bilgi veren OTİAD Yönetim Kurulu, bölgemizin önemine değindi ve yaklaşık beş bin firmanın tekstil ve hazır giyim alanında faaliyet gösterdiğini aktardı.

Ziyaret verimli geçti
1999 yılından bu yana Osmanbeylilere hizmet veren OTİAD’ı yakından tanıma fırsatı buldukları için oldukça memnun olduklarını ifade eden Heyet Başkanı İran Türkiye Ortak Ticaret Konseyi Genel Sekreteri Reza Kami, burada olmaktan memnun olduklarını ifade etti. İran Ulusal Giyim Birliği Başkan Yardımcısı Ali Abedini Niloofar da Osmanbey’deki firmalarla her türlü işbirliğine hazır olduklarını, Osmanbey’e gelme amaçlarının da her iki ülkenin sahip olduğu potansiyeli değerlendirmeye yönelik iş ortaklığı olduğunu ifade etti. Samimi bir havada gerçekleşen ziyaret daha sonra heyetin Kadın, Erkek, Çocuk olarak bölünerek Osmanbey firmalarını ziyaret ettiler.İlk önce Pala Tekstil’i ziyaret eden heyet, daha sonra ayrılarak ayrı ayrı temaslarda bulundu.

CPI Fuarında görüşme gerçekleşti
Daha sonra Garden Restoran’da yemek arası veren heyet Bomonti’de Carmen ve Lasiea’nın fabrikalarını ziyaret etti. CPI’yı ziyareti esnasında OTİAD ile bir araya gelen heyet, Başkan Ali Ulvi Orhan ile yaptıkları görüşme doğrultusunda ziyarete bulundular. Yurtdışında bulunan Başkan Orhan, ziyarette bulunamadı.

0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)