TRİSAD Başkanı Mustafa Balkuv ve beraberindeki heyet, OTİAD’a “geçmiş olsun” ziyaretinde bulundu.

 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında “sehven” kapatılan Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD), 22 Kasım 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 677 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile yeniden açılması sonrasında ilk ziyaret Türkiye Triko Sanayicileri Derneği (TRİSAD) tarafından gerçekleşti. TRİSAD Başkanı Mustafa Balkuv ve beraberindeki heyet OTİAD’a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

 OTİAD Yönetim Kurulu Başkanı İlker Karataş ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan heyet ile yaşanılan süreç ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Başkan Karataş, “Kurulduğu 1999 yılından bu yana tüzüğünde belirtilmiş amacının dışına çıkmadan, sadece Osmanbey’in ticaret olanaklarının geliştirilmesine odaklanan OTİAD’ın yapılan tetkik ve incelemeler sonucu aklanacağını ve faaliyetlerine kaldığı yerden devam edeceğine inancımız tamdı… Bugüne kadar kendini siyasal temelli faaliyetlerin dışında tutmaya azami hassasiyet ve gayret gösteren OTİAD, herhangi bir iradenin veya grubun etki alanına hiçbir zaman girmemiştir” diyerek bu süreçte OTİAD’ın yanında duran, destek olan her kese teşekkür ettiğini ifade etti.

 TRİSAD Başkanı Mufstafa Balkuv da OTİAD’ın sektördeki yerinin önemine değinde ve şunları söyledi: “Sektörümüzün güzide kurumlarından biri olan OTİAD’ın böylesine bir durumla karşı karşıya kalmasına çok üzüldük ve adaletin yerine bulacağı konusunda hiçbir zaman şüphemiz olmadı” diye konuştu. Sektörün durumu ve ekonomideki gelişmelerin konuşulduğu ziyaret, iyi temennilerle sona erdi.

 Faaliyetlerine Kaldığı Yerden Devam Ediyor
 Olağanüstü Halin Uygulanmasına Yönelik 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile 23 Temmuz 2016 tarihinde faaliyetleri durdurulan Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD), 22 Kasım 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 677 sayılı KHK ile yeniden açıldı.

 Yapılan incelemeler sonucunda FETÖ/PDY terör örgütü ile herhangi bir ilişkisinin olmadığına hükmedilen OTİAD, faaliyetlerine kaldığı yerden devam ediyor.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)