Kur risklerinden korunmanın yollarını reel sektör yöneticileriyle paylaşmayı amaçlayan İntegral Menkul Değerler, OTİAD işbirliğiyle düzenlediği “Döviz Kuru Riski Nasıl Yönetilir?” semineriyle OTİAD üyelerini konu hakkında bilgilendirdi.

Finansal küreselleşme ile dünya ekonomilerinin entegrasyonu sonucunda uluslararası ticaret hacmi gün geçtikçe artıyor. Büyümekte olan yerli üreticiler için kur dalgalanmalarıyla ortaya çıkan risklerin nasıl yönetilmesi gerektiği büyük önem taşıyor.
Yatırımcıların tasarruflarını doğru yönlendirmeleri için, sektördeki gelişmeleri yurtiçi ve yurtdışı kaynaklardan araştırmak, takip etmek ve mükemmel hizmet kalitesini, ileri teknoloji ile yatırımcıların memnuniyetine sunma misyonuyla hareket eden İntegral Menkul Değerler, OTİAD işbirliğiyle önemli bir seminere imza attı. İntegral Menkul Değerler, 20 Şubat Perşembe günü, OTİAD işbirliğiyle düzenlediği “Döviz Kuru Riski Nasıl Yönetilir?” seminerinde OTİAD üyelerini konu hakkında bilgilendirdi. Seminer kapsamında, ithalatçı ve ihracatçı firmalara Türk Lirası’ndaki aşırı oynaklık karşısında korunma yöntemleri anlatıldı.

Seminerin konuşmacıları arasında yer alan İntegral Menkul Değerler Hazine Direktörü Niyazi Yılmaz,konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Finansal küreselleşme ile dünya ekonomilerinin entegrasyonu sonucunda uluslararası ticaret hacmi gün geçtikçe artıyor. Artan hacimlerle birlikte büyümekte olan yerli üreticiler için kur dalgalanmalarıyla ortaya çıkan risklerin nasıl yönetilmesi gerektiği büyük önem taşıyor. Bu risklerin optimal yönetimi, üreticilerin ekonomik aktivitelerinin sürdürülebilirliği noktasında önemli avantajlar sağlıyor. 2011 yılının Ağustos ayında yapılan SPK regülasyonu sonrasında, artan bir ivme ile büyüyen ve 2013 yılını yaklaşık 4 trilyon TL’lik işlem hacmiyle kapatan Türkiye spot döviz piyasası, kur dalgalanmalarına karşı korunabilme olanağı sunuyor. İntegral Menkul Değerler olarak, kur risklerinden korunmanın yollarını reel sektör yöneticileri ile paylaşmaktan, OTİAD üyeleriyle bir araya gelmekten büyük memnuniyet duyduk.”
Seminer sonrası OTİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kutbettin Ayyıldız; İntegral Menkul Değerler Hazine Direktörü Niyazi Yılmaz’a bir teşekkür plaketi takdim etti.

İntegral Menkul Değerler hakkında

Ulukartal Holding şirketleri arasında yer alan İntegral Menkul Değerler, yatırımcıların tasarruflarını doğru yönlendirmeleri için, sektördeki gelişmeleri yurtiçi ve yurtdışı kaynaklardan araştırmak, takip etmek ve mükemmel hizmet kalitesini, yüksek teknoloji ile yatırımcıların memnuniyetine sunma misyonuyla hareket etmektedir. İnovasyon teorisi ışığında, geçmişin bilgisiyle günümüzün bilgisini birleştirerek yeniyi, iyiyi ve daha iyiyi sunmak sürecinde, yatırımcı odaklı hizmet vermek, İntegral Menkul Değerler’in temel ilkesidir.

Eğitimli ve tecrübeli insan kaynağı, teknolojik altyapısı, müşteri odaklı hizmet anlayışı İntegral Menkul Değerler’in sektöründeki önemli farklılıkları olarak öne çıkmaktadır. İntegral Menkul Değerler müşterilerine hisse senedi işlemleri, açığa satış, kredili işlemler, VİOP işlemleri, Forex işlemleri gibi hizmetler sunmaktadır.

0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)