İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Başkanlığı, tekstil ihracatçılarını ödüllendirdi, sektörünün duayenlerine vefa ödülü verdi.

 Raffles Hotel İstanbul Zorlu Center’de düzenlenen törene, Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi,TOBB Başkan Vekili Halim Mete, TOBB Türkiye Hazır Giyim ve Konfeksiyon Sanayi Meclisi Başkanı Ali Ulvi Orhan, OTİAD Başkanı İlker Karataş, TİGSAD Başkanı İrfan Özhamaratlı, MESİAD Başkanı Yusuf Gecü, TGSD Başkanı Şeref Fayat, LASİAD Başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca, TRİSAD Başkanı Mustafa Balkuv ve tekstil sektörünün temsilcileri katıldı.

 “İhracatçılar Bu Ülkenin Temel Direkleridir”
 Bakan Yardımcısı Metin, tekstilin Türkiye için taşıdığı önemin tartışılamayacağını belirterek, “Bu gece vefa gecesi, yaptığı ihracattan dolayı ödül alanları kutluyor, sektörü bugünlere getiren duayenlere teşekkür ediyorum” dedi. TİM Başkanı Büyükekşi ise ihracatçılara ve üreticilere güvendiklerini ifade ederek, “Bu ülkenin girişimci ruhlu insanlarına inanıyoruz. Üreticiler ve ihracatçılar bu ülkenin temel direkleridir. İhracat cari açığın azalmasına, üretime ve ihracata katkı demektir” diye konuştu.

 Tekstil sektörünün, gıda ve konfeksiyon sektörlerinden sonra en fazla istihdam oluşturan ikinci sektör olduğunun altını çizen Büyükekşi, tekstilde inovasyon, tasarım, Ar-Ge ve markalaşmaya önem verdiklerine dikkati çekerek, inovasyon ve tasarıma destek verilmesinin kendileri için çok önemli olduğuna vurgu yaptı. İTHİB Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gülle de tekstil sektörünün önemini anlattı. Konuşmaların ardından en çok ihracat yapan İTHİB üyelerinin plaketleri, Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi ve İTHİB Başkanı İsmail Gülle tarafından takdim edildi. Metin, Büyükekşi ve Gülle, Türk tekstilini bugünlere getirenler anonsları eşliğinde duayenleri ödüllendirdi.

 Konukoğlu: “Yeniden İş Kuracak Olsam, Yine Tekstili Tercih Ederim”
 Ahmet N. Zorlu, Ahmet Topbaş, Atilla Alptekin, Erol Gülen, Esat Sivri, Halit Narin, Hasan Bilici, Hanifi Öksüz, Mehmet Balduk, Mustafa Kıvanç, Ömer Dinçkök, Şevket Sürek, Zekeriya Tanrıverdi gibi sektörün önde gelenleri ile birlikte vefa ödülü verilen Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, tekstil sektörünün Türkiye için çok önemli olduğunu anımsattı. Yeniden iş kuracak olsa, yine tekstilci olacağını belirten Konukoğlu,  tekstilin istihdam, üretim ve ihracat açısından öneminin tartışılamayacağını bildirdi. Konukoğlu, program kapsamında tekstil sektöründe karşılaştığı ilginç olayları da konuklarla paylaştı.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)