Bu gün dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Osmanbey’de de iş sahipleri açısından en temel konulardan birisi yoğun emek ve çabayla meydana getirilen aile şirketlerinin kalıcı olması, istikrarlı olması ve sonraki nesillere aktarılabilmesidir. OTİAD konuya dikkat çekmek için “Aile Şirketlerinde Kurumsallaşmanın Yol Haritası ve İşletme Anayasası Hazırlama” konulu bir seminer gerçekleştirdi. Konusunda uzman Bülent Başar tarafından gerçekleştirilen seminere yaklaşık 30 kişi katıldı. Seminerde aile şirketlerinin kalıcı olabilmesi için nelerin yapılması gerektiği konularında bilgi veren Başar, “Bu durum tesadüfe ya da şansa bırakılamayacak kadar planlanabilir ve düzenlenebilir bir olgudur. Önemli olan yönetim sisteminin ayrıntılı olarak tarif edilmesi, kural ve prensiplerin oluşturulması, kişilere dayalı özellikler yerine herkesin onayladığı ve benimsediği sistemlerin tarif edilmesidir” diye konuştu.

   OTİAD Yönetim Kurulu ve üyeleri, üst düzey yöneticiler, ikinci nesil işveren adaylarının ilgi gösterdiği eğitim; katılımcılara kişilere dayalı olmadan akıcı ve verimli bir aile şirketi yönetim sisteminin nasıl kurgulanabileceğine dair ipuçları verdi.

   Seminer sonrasında katılımcılara Eğitim Komitesi Başkanı Selim Sami Gülle tarafından “Katılım Sertifikası” takdim edildi.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)