Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin katılımı ile 1 Ekim 2014 tarihinde Meslek Komiteleri Ortak toplantı öncesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın faaliyet alanı ile ilgili sorunların ve çözüm önerilerinin tespiti için İSO’da bir toplantı gerçekleşti.

      7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 44 ve 46. Grup Meslek Komitelerinin yer aldığı “Tekstil Ürünleri İmalatı, Giyim Eşyası, Deri ve Deri Ürünleri İmalatı” sektör toplantısında, sektörün sorunları ilgili Meslek Komitesi üyeleri ve sektörel dernek temsilcileri Bakan Güllüce’ye iletilmek üzere görüşlerini sundu.


      Ülkemizde ekonomik kalkınmanın çevresel değerlerden vazgeçilmeksizin başarılması için atılması gereken adımların görüşüldüğü toplantıda OTİAD Başkanı İlker Karataş söz alarak devletin de sanayicinin de üstüne düşeni yapması gerektiğini belirtti. Gerekli gereksiz AVM’lerin yapılmasının şehircilik ve ekonomik anlamda olumsuz neticelerinin olduğunu belirten Karataş; bugün şehir içinde kalan sanayi bölgelerinin şehir dışına çıkarılması istenirken yeni şehirleşmenin olacağı bölgelerde imar planlarının hala sanayi imarı, ticari imar ve konut imarlarının iç içe yapıldığını ve bunun büyük bir yanlış olduğunu ifade etti.


      İSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İrfan Özhamaratlı ve Yönetim Kurulu Üyesi Ali Ulvi Orhan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda; İSO Meclis Üyesi Ali Sami Aydın, Mehmet Selçuk Sadır, Hazım Sesli; 11. Grup Meslek Komitesi Üyesi Osman Ege, TGSD Yönetim Kurulu Danışmanı Mehmet Kumbaracı ve diğer Grup Meslek Komiteleri temsilcileri hazır bulundu.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)