Cumhurbaşkanının çağrısı üzerine başlayan istihdam seferberliği kapsamında, İstanbul Sanayi Odası’nın düzenlediği “İstihdam Teşvikleri İşveren Bilgilendirme Toplantısı” Inter Continental Otel’de yapıldı.

 İstanbul Sanayi Odası (İSO), İstihdam Seferberliği çerçevesinde istihdam teşvikleri bilgilendirme toplantılarına 2 Mart’ta Inter Continental Otel’deki toplantı ile devam etti. OTİAD, AYSAD, BATİAD, BMD, ÇSD, KYSD, LASİAD, MESİAD, ÖRSAD, TİGSAD, TETSİAD ve TRİSAD gibi hazır giyim ve tekstil sektörünün önde gelen derneklerinin destek verdiği ve firma temsilcilerinin yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe 200’den fazla kişi katıldı. İSO’nun altıncı istihdam teşvikleri bilgilendirme toplantısında istihdamı artırmaya yönelik teşvik ve destekler ayrıntılı biçimde ele alındı.

 Güncel Teşvikler Anlatıldı

 Toplantıda daha sonra sırasıyla İŞKUR ve SGK temsilcileri bilgilendirme sunumlarını gerçekleştirdi. İŞKUR Beyoğlu Hizmet Merkezi Müdürü Zeynep Kıratlı, SGK İstanbul İl Müdür Yardımcısı Murat Özdamar, İŞKUR Beyoğlu Hizmet Merkezi Müdürlüğünden Şerafettin Ege ve İŞKUR Beyoğlu Hizmet Merkezi Müdürlüğü Muharrem Ayta, iş dünyasının temsilcilerine yaratılacak yeni istihdamlar ile ilgili en güncel teşvikleri anlattı.

 Toplantının sonunda konuşmacılar, katılımcılardan gelen istihdam ile ilgili teşvik ve destekler konusundaki sorulara cevap verdi. Toplantıya OTİAD’ı Temsilen Başkan Yardımcısı Cüneyt Mutkan ve Genel Sekreter Sami Kurt katıldı.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)