İstanbul Ticaret Odası (İTO) Hazır Giyim Komite Başkanı Şenol Aras ve beraberindeki heyet OTİAD Yönetim Kurulu’nu ziyaret etti. İTO Yönetim Kurulu Üyesi Servet Samsama’nın da yer aldığı heyeti Başkan Ali Ulvi Orhan karşıladı.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Hazır Giyim ve Konfeksiyon Meslek Komitesi OTİAD’ı ziyaret etti. İTO Yönetim Kurulu Üyesi Servet Samsama’nın başkanlığında OTİAD’a gelen heyette Komite Başkanı Şenol Aras, Adnan Danışman, Gıyasettin Eyyüpkoca, Tayar Günbeyi ve diğer üyeler yer aldı. Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren OTİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ulvi Orhan, İTO’nun STK’lara ziyaretinin önemine değindi ve şunları söyledi; “OTİAD olarak üyelerimizin tüm imkânlardan daha iyi yararlanabilmesi için çalışıyoruz. Bu kapsamda İTO Hazır Giyim Komitesi’nin ziyaretini önemsiyoruz. Ortak fikirler ortaya çıkarabilir, birlikte hareket edebilirsek çözüm üretebiliriz. Her kurum ayrı yollarda giderse çözüme ulaşmamız daha da zorlaşır. Onun için birlikte hareket etmenin ve birlikte karar vermenin önemine inanıyoruz” dedi.

STK’ları önemsiyoruz
İTO Yönetim Kurulu ve Hazır Giyim Komite üyesi Servet Samsama da sebebi ziyaretlerini ifade etti ve şunları söyledi: “Ortak akıl yürüterek hareket etmek gerekiyor. Bugün İTO Hazır Giyim Komitesi olarak buradayız. STK’larımızla yakın işbirliği içinde olmayı önemsiyoruz. Onların çalışmalarını yakından takip etmek, çalışmalarımızı da onlarla birlikte yürütmek istiyoruz. Bu konuda tüm ilgili kurumların birbirlerini tanımaları ve fikirlerini paylaşmaları sektörümüz için yararlı olacak inancındayız” dedi.

Komitenin çalışmaları anlatıldı
Sektörün sorunları ve beklentileri konularında görüş alışverişinde bulunan OTİAD Yönetim Kurulu ve İTO Hazır Giyim Heyeti; İTO’nun daha fazla STK’larla birlikte hareket etmesi gerektiği konusunda görüş birliğine vardı. İTO’nun Fuar Organizasyonları, Gümrüklü Antrepo Sorunu, STK’ların organize ettiği festivaller ve yeni projeler hakkında bilgi veren Komite Başkanı Şenol Aras; İTO olarak her zaman STK’ların yanında yer almaya devam edeceklerini söyledi.
Ziyaret sonrasında Servet Samsama tarafından OTİAD Başkanı Ali Ulvi Orhan’a Ayasofya Müzesi’nin üzerinde yer aldığı bir tablo ve İTO Yayınlarından bir kitap takdim edildi. Başkan Orhan da, Komite Başkanı Şenol Aras’a Kütahya işi fincan takımı hediye etti.

0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)