İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar “Günaydın Osmanbey” kahvaltısında OTİAD üyeleriyle Swiss Otel’de bir araya geldi. OTİAD Başkanı Ali Ulvi Orhan sektörü bir kez daha bir araya getirmiş olmalarından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti, katılımcılara teşekkür etti.

OTİAD Geleneksel “Günaydın Osmanbey” kahvaltısında Osmanbeylilerle bir araya gelen Çağlar, İTO gündemi, faaliyetler, yürütülmekte olan projeler ve yeni düzenlemelere ilişkin değerlendirmeler yaptı. Osmanbey ve hazır giyim sektörünün önemine vurgu yaparak sözlerine başlayan Çağlar şirket kuruluşlarında alınan aidat ücretlerine ilişkin rahatsızlıkları dikkate alarak düzenleme yoluna gittiklerini hatırlattı. Çağlar şunları kaydetti: “Şirket kuruluşlarında alınan hizmet ücretini kaldırdık. Odamıza gelip de şirket kurmak isteyen evraklarını verecek, hiçbir kuruş ödemeden şirketini kuracak. İnşallah bundan sonra hem bütçemize göre hem Odalar Borsalar Birliği Kanunumuza göre hem de diğer odalarımızı da rahatsız etmeyecek şekilde bu tür uygulamalara çalışacağız” dedi.
Odaların inisiyatifinde olan bu değişiklikle şirket kuruluşlarını hem kolaylaştırmak hem özendirmek hem de ticaretin önündeki engellerin kaldırılmasında İTO olarak bir katkılarının olmasını istediklerini belirten Çağlar, tekstil sektörünün önemine vurgu yaptı. İstanbul Shopping Fest ile ilgili de açıklamada bulunan Çağlar, ilki 2011 yılında düzenlenen İstanbul Shopping Fest’in başta gıda, tekstil, inşaat ve turizm olmak üzere ana sektörlerin uluslararası düzeyde tanıtımı için önemli bir platform olduğunu belirtti. Çağlar, etkinliğin, perakende sektöründen taksi taşımacılığına kadar birçok alanda piyasayı canlandırdığını söyledi.

8500 yıllık İstanbul
Ekonominin geleceğinde küresel düşünme, değişime uyum sağlama ve karar verip hızlı hareket etmenin gittikçe önem kazandığını bildiren Çağlar, sözlerine şöyle devam etti: “İnsan kaynaklarımızı bu niteliklere göre tasarlayıp, eğitim sistemlerini buna göre yeniden gözden geçirmekte yarar olduğuna inanıyoruz. Küreselleşme, değişim ve hız olguları sayısız fırsatı önümüze sunuyor. Aynı zamanda riskleri de içinde taşıyor. Son yıllarda yaşananlar bunun en büyük kanıtı. Biz, ‘Her şeyde bir hayır vardır’ deriz. Küresel kriz adeta bunu bize tekrar hatırlattı. Gelişmekte olan ülkeler artık küresel hareketin öncüleri haline geldi. Dünyanın ekonomik dengeleri yeniden kuruluyor, deyim yerindeyse ‘Güneş yeniden doğudan yükseliyor’ ve tarihi İpek Yolu’nu canlandıracak projelerin arda arda hayata geçirildiğini de memnuniyetle izlemekteyiz. Türkiye, bu dinamizmin, böyle bir gücün kalbinde merkezinde yer alıyor. Biz ise İstanbul’u sadece bu Türkiye’nin değil bölgenin parlayan bir yıldızı olarak görüyoruz. Çünkü 8500 yıllık öyküsüyle, 21 ülkeye başkentlik yapmış bir İstanbul, eski ile yeninin, geleneksel ile modernin harmanlandığı bir dünya başkenti.”

Sektör bir araya geldi
Kariyer Eğitim Kurumları’nın sponsorluğunda gerçekleşen “Günaydın Osmanbey”e İTO Başkanı İbrahim Çağlar’ın yanı sıra Şişli Kaymakamı Salih Işık, İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, İTHİB Başkanı İsmail Gülle, Ahmet Akbalık, LASİAD Başkanı Gıyasettin Eyüpkoca, ÇSD Başkanı Hüseyin Öztürk, TİGSAD Başkanı İrfan Özhamaratlı, EGSD Başkanı Mukadder Özden, BATİAD Başkanı Aydın Erten, KYSD Başkanı Osman Ege, TRİSAD Başkanı Mustafa Balkuv, Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Vasken Barın, OTİAD Yönetim Kurulu üyeleri ve Osmanbeyli iş adamaları katıldı.
Kahvaltının sonunda Başkan Ali Ulvi Orhan İTO Başkanı Çağlar’a ve Kariyer Eğitim Kurumları Genel Müdürü Serkan Selamet’e teşekkür plaketi takdim etti.

0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)