OTİAD 10. Olağan Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Başkanı Olan Rıdvan Kandağ, Değişim ve Yenilikle Geldi

Osmanbey Tekstilci İş İnsanları Derneği 10. Olağan Genel Kurulu’nda bayrağı İlker Karataş’tan devralan Rıdvan Kandağ, görev yapacağı 2018-2020 dönemiyle ilgili yol haritasını ortaya koyduğu konuşmasında ‘değişim’ ve ‘yenilik’ sinyalleri verdi.

 Dernek adındaki cinsiyet ayırımcılığı içeren "işadamları" ifadesinin  "İş İnsanları" olarak değiştirilmesinin de oylandığı Genel Kurul’da, OTİAD kısaltmasının korunması kaydı ile Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği’nin adının “Osmanbey Tekstilci İş İnsanları Derneği” olarak değiştirilmesine karar verildi.

 1999 yılında kurulan ve Osmanbey’in gelişip kalkınmasında önemli rol üstlenen Osmanbey’in sivil toplum gücü olan Osmanbey Tekstilci İş İnsanları Derneği (OTİAD) 10. Olağan Genel Kurulu, 9 Mayıs 2018 tarihinde Ramada Otel’de gerçekleşti. Bugüne kadar yapılan en yüksek katılımın sağlandığı Genel Kurul’da, bir önceki yönetimin faaliyet ve denetim raporunun onaylanmasından sonra gerçekleştirilen seçim sonucu OTİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Kandağ oldu.

 Genel Kurul’da bir konuşma yapan OTİAD Başkanı Rıdvan Kandağ, birlikte çalışacağı yeni yönetim kurulu üyelerini tanıttıktan sonra, 2018-2020 dönemini kapsayan iki yıllık süreçte nasıl hareket edileceği konusunda delegelere bilgi verdi.

 Osmanbey’i hazır giyim tasarımı ve üretimi dışında sokakları, binaları, insanları ve yaşanan deneyimler ile bugünlere ulaşan çok güzel bir hikâyeler zinciri olarak tanımlayan Kandağ, “Ancak hizmet verdiğimiz insanların hikâyeleri değişmeye başladı. Bu değişimdeki amaçları, bize gösterdikleri mesajları doğru algılayabiliyor muyuz? Artık ‘Bizim Dünyamızı’ başarı hikâyeleriyle doldurmak istiyorsak, işe değişimi hep birlikte yönetebilmeyi öğrenmekle başlayacağız,” diye konuştu. 

Yol Haritası ve Kategori Yönetimi

 İzleyecekleri yol haritasında sorunlar üzerinden bir dil kurgulamak yerine takım ruhuyla çözüm odaklı çalışmaya önem vereceklerini söyleyen Rıdvan Kandağ, bu nedenle OTİAD’da Kategori Yönetimi’ne geçildiğini; bu yöntemin her geçen gün gelişerek, güçlenerek devam edeceğini ifade etti.

 Başkan Kandağ, vizyon, strateji ve eylem planları hakkında da şu açıklamayı yaptı:

 “Vizyonumuz, ‘Bizbiriz’ kapsayıcılığıyla sürdürülebilir büyümenin sağlanması ve kurumlar arası, dernekler arası, kategoriler arası sinerjinin arttırılmasıyla rekabet gücü yüksek bir ekonomi olgusunun pekiştirilmesidir. Stratejimizi ise sorun, ihtiyaç ve önceliklerin basitleştirilerek çözüm üretilebilmesi üzerine kurduk. Yapılacakları yazıp, yazdıklarımızı yapacağız. Geçmiş ile övünmeyi bırakıp, akıllarımızı, birikimlerimizi kabiliyetlerimizi birleştirip bir bütün olarak suyu hep aynı noktaya damlatmamız ve taşı delmemiz gerekir. Bu sebeple; önceliği olan projelerin hızlı kazanımlar elde edilecek şekilde uygulanması bizim eylem planımızı oluşturacak.”

 Uygulama ve izleme aşamasında performans standartlarının doğru, objektif ve ölçülebilir olacağını vurgulayan Rıdvan Kandağ, düzenli olarak performans takibi yapılıp. kategorilere geri bildirim sağlanarak sürekli bir değerlendirme yapılacağını da sözlerine ekledi.

 OTİAD Başkanı Rıdvan Kandağ, konuşmasının sonunda tüm Osmanbeylileri gelecekle ilgili olumlu düşünmeye çağırarak, “Gelecekteki sorunları değil, ‘onları başkalarından farklı şekilde nasıl çözeceğimize odaklanmalıyız. Esas olan zorluğun yönetilmesidir. Onun için hepimize sorumluluklar düşüyor. Gelin, Bizim Dünyamız, Osmanbeyimize hep birlikte sahip çıkalım,” diyerek bugüne kadar Osmanbey’e emek veren başta OTİAD’ın geçmiş dönem başkanları ve yönetim kurulu üyeleri olmak üzere herkese teşekkürlerini iletti. 

OTİAD’ın 10. Dönem Yönetim Kurulu:

AHMET RIDVAN KANDAĞ
TAMER PALA
EKREM KARAKAYA
İBRAHİM HAKKI ERDEM
EDA ARPACI
İSMAİL ECER
NEJDET AYAYDIN
M.HİKMET ÜNAL
NEVZAT ATAMAN
CEVAT YEŞİLYURT
HÜSEYİN EKMEN
TAYYAR GÜNBEYİ
İSMAİL HAKKI DOĞAN
M.CEM BOZKURTOĞLU
MEHMET ALİ GÜMÜŞ

HİSARLILAR TEKSTİL
JUNİOR PALA TEKSTİL
GENÇ FANTAZİ TEKS.
NARMANLI GİYİM
TAR KONFEKSİYON
ECER KONFEKSİYON
İPEKYOL GİYİM
SETRE TEKSTİL
ÖZGÜL TEKSTİL
YEŞİLYURT TEKS.
EKMEN DIŞ TİCARET
GÜNBEYİ GROUP
MODEM TEKSTİL
VELA KONFEKSİYON
NİHAT GÜMÜŞ TEKS. (DORİDORCA)
(JUNİOR PALA)
(GFT)
(NARMANLI)
(HERR WIDMAN)
(ECER)
(İPEKYOL)
(SETRE)
(ROSETO)
(GREEN COUNTRY)
(EKMEN)
(GÜNBEYİ)
(LAVİANA)
(DRESSİNG ROOM)
(FIDDA)
Yönetim Kurulu Yedek Üye Listesi:

ATİLLA DEMİR
YEŞİM KÖROĞLU GÜVEN
İZZET IŞIK
LOKMAN ÖZHAN
BARAN GENCER
SARVEN OKÇU
HAKAN ÖZBEK
BERAT KAYIŞKAN
AHMET HAMDİ YILDIZOĞLU
SÜLEYMAN ATİK

LİDO TEKSTİL
WOW WİSH İNT.
LERAS TEKSTİL
ÖZHAN GROUP FERM.
KELEBEK TEKSTİL
OKÇU TRİKO
RİKKA TEKSTİL
BERAT TEKSTİL
DEDE EMLAK
ATİKLER TURİZM

(DAISY GIRLS)
(WOW WİSH)
(LERAS)
(ÖZHAN)
(PERSPECTİVE)
(OKÇU)
(RİKKA)
(JADORE)
(DEDE EMLAK)
(ATİK PALACE)

0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)