TETSİAD ve CNR Fuarcılık işbirliğiyle düzenlenen, dünyanın en büyük ikinci ev tekstili fuarı İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı (EVTEKS), 22. kez kapılarını açtı. Fuar 21 Mayıs 2016 Cumartesi gününe kadar açık olacak.

 22. İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı'nın (EVTEKS) açılışı Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD) Başkanı Yaşar Küçükçalık, OTİAD Başkanı İlker Karataş, LASİAD Başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca ile CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem’in katılımıyla gerçekleştirildi.

 Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, açılıştaki konuşmasına fuarın 22'inci kez düzenleniyor olmasından duyduğu gururu dile getirerek başladı. Dünya ticaretinin daraldığı bu dönemde, son dönemde ev tekstili ihracatında bir düşüş olmasına rağmen, sektörde 1 milyar 600 milyon dolarlık bir dış ticaret fazlasının olmasını sevindirici olarak nitelendiren Metin, bu rakamın sektörün gücünü ve kapasitesini gösterdiğini söyledi. TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi ve  TETSİAD Başkanı Yaşar Küçükçalık da yaptıkları konuşmalarında ev tekstilinin ihracattaki yerine ve önemine değindiler.

 140 Bin Kişinin Ziyaret Etmesi Bekleniyor
 Dünyanın alanında en büyük iki fuarından biri olan Evteks, global sektör profesyonelleri tarafından da heyecanla beklediği bir fuar. Fuarda bu yıl ilk kez Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu’nun (ITMF) Ev Tekstili Komitesi toplantısı da gerçekleştirilecek. Ev Tekstili sektöründe ilk kez bu kapsamda bir uluslararası etkinliğe ev sahipliği yapacak, Çin’den, ABD’ye Avrupa’dan Hindistan’a ev tekstili sektörünün karar alıcılarını ağırlayacak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da ev tekstili sektöründeki tüm yeniliklerin sergileneceği ve modaya yön veren ürünlerin ziyaretçilerin beğenisine sunulacağı fuar, İstanbul CNR Expo Fuar Merkezi’nde 160 bin metrekarelik alanda gerçekleştiriliyor. 200’ü yabancı olmak üzere binin üzerinde firmanın katıldığı, 22. EvteksUluslararası Ev Tekstili Fuarı’nı, 40 bini yabancı olmak üzere, 140 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. 

 OTİAD Başkanı İlker Karataş Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Türk, Efrayim Kebudi ve Genel Sekreter Sami Kurt ile birlikte fuar açılışında hazır bulundu.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)