Ekonomide, Eğitimde ve İnsani Gelişmişlikte “Bütünsel Kalkınma”
İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) “21. Yüzyılla Büyük Yüzleşme” temasıyla gerçekleştirdiği 12. Sanayi Kongresi’nde, Türkiye için tehdit oluşturan vasatlıklar ve sürdürülebilir küresel refah için gerekli bütünsel sanayi stratejisinin formülleri açıklandı.

stanbul Sanayi Odası’nın (İSO) “21. Yüzyılla Büyük Yüzleşme” temasıyla gerçekleştirdiği 12. Sanayi Kongresi’nde, Türkiye için tehdit oluşturan vasatlıklar ve sürdürülebilir küresel refah için gerekli bütünsel sanayi stratejisinin formülleri açıklandı. İSO Başkanı Erdal Bahçıvan yüzleşme cesaretini gösterilemediği için 20. yüzyılın kaybedildiğini vurgulayarak, “Henüz başında olduğumuz 21. yüzyılı da aynı şekilde kaybetme lüksümüz yok. Bugün önerdiğimiz Bütünsel Kalkınma Modeli’nin takipçisi olacağız” dedi.

Fukuyama ve Wang de konuşmacı olarak katıldı
İSO 12. Sanayi Kongresi, Türkiye’de vasatlıkla yüzleşmeyi kutuplaşma yapmadan sağlamak ve farkındalık yaratmak amacıyla hazırlanan “Vasat” adlı kısa film gösterisiyle başladı. Filmin ardından açılış konuşmalarını İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. İbrahim Turhan, İSO Meclis Başkanı Zeynep Bodur Okyay ve TOBB Başkanı RifatHısarcıklıoğlu gerçekleştirdi.
Küresel siyaset ve ekonomi uzmanı Stanford Üniversitesi Siyasal Bilimler Profesörü Francis Fukuyama ile Çin-Hindistan Enstitüsü Kurucu Ortağı HaiyanWang’in de birer konuşma yaptı.
Kongrenin öğleden sonraki oturumunda ise Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürü ve Köşe Yazarı Şeref Oğuz’un moderatör olduğu “Türkiye’de Vasatlık ile Yüzleşme” paneline, İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazım Ekren, İSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Kongre Program Komitesi Başkanı Adnan Dalgakıran, AlarkoŞirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı İshak Alaton, Sen De Gel Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Betil ve Konda Genel MüdürüBekir Ağırdır konuşmacı olarak katıldı.
Oldukça kalabalık bir dinleyici kitlesinin ilgi gösterdiği kongreye OTİAD’ı temsilen Başkan İlker Karataş, Başkan Yardımcısı Kutbettin Ayyıldız ve Yönetim Kurulu Üyesi Murat Gültekin katıldı.

0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)