Osmanbey Moda Dergisi 100. Sayı Gala gecesinde aralarında, Alona, Ece Gürsel, Ebru Güzel, Ebru Ürün, Deniz Pulaş, Gülay Kuriş, İpek Tenolcay, Janset, Sabahat Doğanyılmaz ve Sema Şimşek gibi podyumun ünlü isimleri otizmli çocuklarla podyuma çıktı… Milli futbolcu Mehmet Topal’ın imzalı forması Tohum Otizm Vakfı için açık artırma ile 7 bin liraya, OTİAD üyesi hayırsever işadamında kaldı.

 Osmanbey’in tek örgütlü gücü olan Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği’nin (OTİAD) aylık yayın organı olan OSMANBEYmoda, 100. sayısını 2 Haziran 2016 tarihinde Sarıyer Büyükdere İskelesi’nde İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) sponsorluğunda gerçekleştirdiği ‘Gala Gecesi’ ile taçlandırdı. Tekstil ve hazır giyim sektör temsilcilerinin ve OTİAD Yönetim Kurulunun yanı sıra dergiye emek ve gönül verenlerin bir araya geldiği gala yemeğinde, aralarında podyumların ünlü isimlerinin de bulunduğu 26 kişilik seçkin bir manken grubunun görev aldığı bir de defile gerçekleşti. Sunuculuğunu Ayşe Tolga’nın yaptığı gecede ünlü futbolcu Mehmet Topal’ın imzalı forması da açık artırma ile satışa sunuldu. Formanın satış geliri olan 7 bin lira forma ile birlikte hayırsever işadamı tarafından Tohum Otizm Vakfı’na bağışlandı.

 Eski Büyükdere İskelesi’nde gerçekleştirilen geceye, tekstilci işadamları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, OTİAD eski başkanları ve otizmli çocuklar ve aileleri katıldı. 

 Vali Işık: “OTİAD Hayırlı İşler Yapmaya Devam Ediyor”
 Son vali atama kararnamesi ile Amasya valiliğine atanan Şişli Kaymakamı Salih Işık da geceye katıldı ve yaptığı konuşmada OTİAD ve Osmanbey’in önemine değindi ve Şişli’de bulunduğu süre içinde iyi ilişkiler içinde bulunduğu OTİAD üyesi işadamları ile her zaman ülkenin yararına işler yapmalarından dolayı duyduğum memnuniyeti ifade etti. Işık, “Vali olarak atandığım Amasya’ya gitmeden önce hayırlı bir gecede sizlerle birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyduğumu ifade etmek istedim” dedi.

 Gecede konuşan İTHİBBaşkanı İsmail Gülle de otizmli çocuklar yararına yapılan böylesi bir gecede bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve “insanım” diyen herkesin toplumun yardıma muhtaç kesimlerine el uzatması gerektiğini belirterek, “Sahip olduğumuz zenginliğin o zaman bir anlamı olur, insan o zaman insan olur” diye konuştu.

 “Otizmli Çocuklara Bir Hayrımız Dokundu, Ne Mutlu Bize”
 Aylık periyodik dergilerde ‘100. Sayı’nın, o derginin sürdürülebilirliğini göstermesi açısından önemli olduğuna dikkat çeken OTİAD Yönetim Kurulu Başkanı İlker Karataş ise 100 sayıya ulaşan OSMANBEYmoda dergisinin Osmanbey’in iletişiminde önemli bir araç olduğunu belirterek şunları söyledi:  “Osmanbey’in iletişiminde en önemli araç olan OSMANBEYmoda dergisinin 100. Sayısını, Tohum Otizm Vakfı ile birlikte bir sosyal sorumluluk projesine dönüştürmüş olmasını çok anlamlı buluyorum. Hayır ve bereket ayı Ramazan öncesi gerçekleştireceğimiz bu proje ile otizmli çocuklarımıza ve ailelerine küçük de olsa hayrımız dokunduysa ne mutlu bize!”

 Her 68 Çocuktan Biri  “Otizm” Riski ile Doğuyor!
 Son olarak sahneye çıkan Tohum Otizm Vakfı Genel Müdürü Betül Selcen Özer, tüm dünyada otizmin görülme sıklığının her geçen yıl hızla arttığına dikkat çekerek; 1985 yılında her 2 bin 500 çocuktan birinde otizm görülürken, bugün doğan her 68 çocuktan birinin otizm riski ile dünyaya geldiğini hatırlattı. Dünyada her 20 dakikada, bir çocuğa “otizm” tanısı konulduğun altını çizen Özer, otizmin tek tedavi yönteminin erken tanı ve sürekli, yoğun, özel eğitim olduğunu söyledi. Özer, hayırsever işinsanlarını otizmli çocuklara daha fazla yardım yapmaya çağırdı.

 Fulya Demir Şarkılarıyla Mest Etti
 Osmanbey Moda dergisine bugüne kadar emeği geçen birçok kişiye teşekkür plaketinin verildiği OSMANBEYmoda 100. Sayı Galası Gecesi’nde; Fulya Demir verdiği muhteşem konser ile davetlileri mest etti. Eski Büyükdere İskelesi’nin muhteşem atmosferinde, boğaz manzarası eşliğindeki gala yemeği, geç saatlere kadar sürdü.

 2 Haziran 2016,  Perşembe günü Büyükdere İskelesi’nde yapılan ‘OSMANBEYmoda 100. Sayı Galası’nda aralarında podyumların ünlü isimlerinin de bulunduğu 26 manken, Osmanbey’in önde gelen firmalarının 2016 İlkbahar / yaz kreasyonlarını giyerek ziyaretçilere muhteşem bir defile sundu.

Kadın ve erkek koleksiyonlarının birlikte sunulduğu defilede görev alan modeller şöyle: Alona, Berke Hürcan, Bilge Kara, Can Özsobay, Canan Mutluer, Beril Önder, Ece Gürsel, Ebru Güzel, Ebru Ürün, Engin Koç, Deniz Pulaş, Fatma Yaman, Gülay Kuriş, İpek Gümüşoğlu, İpek Tenolcay, Janset, Melinda, Müge Cinman, Özhan Carda, Sabahat Doğanyılmaz, Sema Şimşek, Selda Aksoy, Sibel Tan, Tuğba Karaca, Yusuf Azuz, Zeliha Çal.

0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)