İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) liderliğinde katılımı gerçekleşecek olan Pure London (24-26 Temmuz 2016), Magic Show (14-17 Ağustos 2016), CPM Moscow (31 Ağustos-3 Eylül 2016), Who’s Next (2-5 Eylül 2016), Kiev Fashion Show (7-9 Eylül 2016) ve Cat Expo (18-20 Eylül 2016) Fuarlarının lansmanı Sofa Hotel’de gerçekleşti. Osmanbey firmalarının katıldığı lansmanda söz konusu fuarın Türk hazır giyim pazarı için önemine değinildi. İHKİB AB, ABD ve Uzak Doğu Fuarlar Komitesi Başkanı Özkan Karaca, İHKİB Rusya, Doğu Avrupa ve Afrika Fuarlar Komitesi Başkanı Sabri Sami Yılmazve OTİAD Başkanı İlker Karataş tarafından tanıtımı yapılan fuarların cazip yanları anlatıldı.

 “Zor Zamanlarda Fuarlar Yeni Kapılar Açar”
 Önümüzdeki dönemde gerçekleşecek olan fuarların önemine değinen OTİAD Başkanı İlker Karataş, dünyanın 150’den fazla ülkesine ihracat yapan Osmanbey firmalarının bu fuarlarda güçlü bir şekilde yer alması gerektiğini belirtti. Karataş; “2015 yılında 1,6 milyar dolar ihracat yapan Osmanbey pazarı, aktif ve dinamik yapısıyla dünya pazarlarında hak ettiği yeri alması gerekiyor. Firmalarımızın dünyanın en önemli sektör etkinliği olan söz konusu fuarlarda potansiyelini göstermek için, fuarlardaki yerlerini almaları gerektiğini düşünüyoruz. Bilindiği üzere dünya ekonomisi zor bir süreçten geçiyor. Bu zor süreçte birçok şey yeniden dizayn ediliyor. Ticaretin şekli de pazarların yapısı da yeniden belirleniyor. İşlerin iyi gittiği zamanlarda rahat oluruz, asıl zor zamanlarda işleri tetiklemek gerektiği kanaatindeyim. Firmalarımızın, bu 6 fuar içinde en az birinde yer alabileceğine inanıyorum. Zor geçen dönemlerde yeni kapılar açmak için, bu tür fuarların bir fırsat olduğunu düşünüyorum, değerlendirmek gerekiyor” diye konuştu.

 Konuşmalar sonrasında İTKİB temsilcisi Memet Ali Demiray 6 fuarın tanıtım sunumunu gerçekleştirdi, söz konusu pazarların avantajlarını aktardı. Daha sonra katılımcıların soruları hakkında açıklayıcı bilgiler verildi.

 Tanıtım toplantısına OTİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve Osmanbey firmalarının yoğun katılımıyla gerçekleşti.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)