TİM’in desteklediği, Dünya ve Türkiye ekonomisindeki gelişmelerin değerlendirildiği, ve bu yıl 14.’sü düzenlenen Forum İstanbul 2015; gala yemeği ve ödül töreni 27 Nisan 2015 tarihinde Swissotel The Bosphorus İstanbul’da gerçekleşti.

 İstanbul Valisi Vasip Şahin, Türkiye İharacatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, OTİAD Başkanı İlker Karataş ve çok sayıda iş adamının katıldığı yemeğin açılış konuşmasını Büyükekşi yaptı. Büyükekşi konuşmasında; Türkiye’nin dünya devletleri arasında önemli bir yere oturması için yapılan çalışmaların çok önemli olduğuna değindi. Önümüzdeki yılları kapsayan yeni projelerin yakalanan bu başarıyı ikiye katlayacağının altını çizen Büyükekşi, bu konuda Forum İstanbul’un son derece önemli bir organizasyon olduğunu söyledi. Hedeflere ulaşmak için daha çok çalışılması gerektiğine vurgu yapan TİM Başkanı, organizasyonda görev alan herkese teşekkürlerini iletti.

 Daha sonra verilen yaşam boyu ödüllerinin ardından, genç sporcu ödülleri ile sporda başarı ödülü takdim edildi. Bu yıl “Yaşam Boyu Başarı”  ödülü; Prof. İlter Turan ve Tema Vakfı Kurucularından Nihat Özyiğit’e verilirken; genç sporcu ödülünü, Türkiye A Milli Bayan Voleybol Takımının kaptanı olan ve halen Eczacıbaşı Zentiva Kadın Voleybol Kulübü’nde forma giyen Esra Gümüş aldı. Gümüş ödül konuşmasında; spora ve sporcuya verdiği desteklerinden dolayı Forum İstanbul’a ve Forum İstanbul organizatörlerine teşekkür etti. Sporda başarı ödülünü ise, son yıllardaki gelişiminden ve başarılarından dolayı Bursaspor Kulübü adına Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe aldı.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)