Avrupa Birliği, Ekonomi Bakanlığı ile İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB) işbirliğiyle 2007 yılında kurulan İstanbul Moda Akademisi (İMA), 26 Haziran akşamı Nişantaşı’ndaki tarihi binasında mezuniyet töreni düzenledi. Törene başta Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Karataş ve OTİAD üyeleri olmak üzere İMA’nın yönetim kurulu ve akademik kadrosunun yanı sıra sektörün tanınmış isimleri, tasarımcılar ile moda ve tekstil dünyasının ileri gelenleri de katıldı.

      Mezuniyet töreni Moda Tasarımı, Moda Editörlüğü, Görsel Mağazacılık, Styling, Moda Fotoğrafçılığı ile Deri Ayakkabı ve Aksesuar programlarından mezun öğrencilerin tasarımlarından fotoğraflarına, çekimlerinden vitrin maketlerine, dergilere, sketchbook’larına kadar tüm başarılı işlerinin yer aldığı serginin açılışıyla başladı. Ham ve doğal materyaller tercih edildiği sergi, törene katılan konukların büyük beğenisini kazandı.

      Ardından geleneksel diploma törenine geçildi. Genç tasarımcılar diplomalarını, üzerinde isimleri yazan kapaklı karton dosyalarla aldılar. Diploma töreninin ardından kokteyl ile devam eden mezuniyet sergisi, İMA’da yaz boyunca ziyarete açık olacak.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)