İTHİB Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gülle öncülüğünde düzenlenen dünyanın en önde gelen uluslararası kumaş tasarım yarışmaları arasında yerini alan “12. İTHİB. İstanbul Uluslararası Kumaş Tasarım Yarışması” Raffles İstanbul İstanbul Zorlu Center’da dev bir organizasyon ile gerçekleşti. Gecede Derneğimiz OTİAD’ı Başkan İlker Karataş temsil etti.

 İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen ve Yönetim Kurul Başkanı İsmail Gülle’nin ev sahipliğinde yapılan,12. İTHİB Uluslararası Kumaş Tasarım Yarışması rekor başvurusu ile uluslararası yarışmalar arasında yerini aldı. 10 finalist tarafından üretilen kumaşlar dünyaca ünlü modacı Hakan Akkaya tarafından tasarlanarak Çağla Şikel, Özge Ulusoy, Demet Şener ve 45 mankenle birlikte 50 kombin kıyafet podyumda taşındı. Kıyafetler için, kumaşlardan özel çizmeler yapıldı. Hakan Akkaya tarafından yapılan styling ile kıyafetler özel pırlanta takılar ile tamamlandı. 12. İTHİB İstanbul Uluslararası Kumaş Tasarım Yarışmasının jüri üyeliğini ise; Arzu Kaprol, Buket Özkalfalar, Debora Zakuto, Dilek Hanifi, Fatih Bilici, Feryal Gülman, Gözde Sarar, Hülya Sevindik, Ivana Sert, Nihat Odabaşı,Nurhan Osmanoğlu, Ruken Mızraklı, İsham Sardouk, Siren Ertan, Süleyman Orakçıoğlu, Yalçın Ayaydın, Yıldırım Mayruk, Yılmaz  Vural ‘dan oluşan önemli isimler yaptı.

 Davetliler arasında ise;Aydan Şener, Ayla Çelik, Aylin Coşkun, Emre Altuğ, Fatih Ürek, Neslihan Yargıcı, Sitare Akdilek, Metin Arolat, Kerimcan Durmaz gibi cemiyet dünyasından ve sanat camiasından isimlerin yanı sıra sektör temsilcileri katılım gösterdi. Gecede OTİAD’ı Başkan İlker Karataş temsil etti.


 Birinci Sebiha Alganer Oldu

 Ekonomi Bakanlığı öncülüğünde gerçekleştirilen; İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen 12 İTHİB. İstanbul Uluslararası Kumaş Tasarım Yarışmasının birincilik ödülünü Sebiha Alganer, Türkiye İhracatçılar Meclisi TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’den aldı ve 10.000 avro ödülün sahibi olurken, 100.000 TL değerinde yurtdışı eğitim ödülü kazandı. Yelda Şebnem Eker ise İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan’dan İkincilik ödülünü alarak, 5000 avroluk ödülün sahibi oldu. Üçüncülük ödülünü Alessa Firrincieli, Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım’dan aldı ve 2500 avroluk ödülün sahibi oldu. 3 finalist de dünyanın en prestijli kumaş fuarlarından Premier Vision Paris ziyareti ödülü sahibi oldular.
0 YorumYorumları Kapat

Bir Yorum Yaz

Bilgi İçin

Telefon: +90 212 231 92 85
Faks: +90 212 231 89 46
otiad@otiad.org.tr

Haber Bülteni Aboneliği

OTIAD © Copyright 2024. Tüm Hakları Saklıdır.

Haber Bülteni

En yazılar ve güncellemeler e-posta adresinize gelsin.

Söz veriyoruz, asla spam yapmayacağız :)